BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ BİRSEN KARATAŞ “MALKARA’MIZIN EN GÜZEL KÖYÜ” YARIŞMASI PROGRAMINA KATILDI

321 okunma

Malkara Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş, Tekirdağ Önder Çiftçi Kadın Kolları Yardımlaşma Derneği’nin Elmalı Mahallesi’nde düzenlediği “Malkara’mızın En Güzel Köyü” yarışması programına katıldı.

Programa; CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Tekirdağ Önder Çiftçi Kadın Kolları Yardımlaşma Derneği Başkanı Bahar Yarapsanlı, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“Malkara’mızın En Güzel Köyü” yarışması programına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı.

“NİYE MALKARA KADINLARIMIZIN YAPTIĞI EMEKLERDE TANITILMASIN VE GÖRÜLMESİN”

Düzenlenen yarışmada Malkara Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş yaptığı konuşmada; “Sayın Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul şehir dışındaki programından dolayı katılamıyor. Sizlere selamlarını iletiyorum. Başkanımız adına, Malkara Belediyesi adına ve Malkara ilçemiz adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Bugün güzel bir gündeyiz. Bu tarz etkinliklerin Malkara’da düzenlenmesi güzel. Kültürel anlamda niye Malkaramıza bir örnek olmasın. Niye Malkara kadınlarımızın yaptığı emeklerde tanıtılmasın ve görülmesin.”

“MALKARA HALKIMIZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş: “Bu tarz imkânlarımız varken değerlendirmekte fayda var diye düşünüyorum. Aynı zamanda bu tür etkinliklerin diğer mahallelerimizde çoğalarak artmasını diliyorum. Emekçi kadınların her zaman yanındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu programı hazırlayan, buraya gelen bütün davetliler ve jüri üyelerimize katkılarında dolayı teşekkür ediyorum. Elmalı ve Yaylagöne ve Malkara halkımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Elmalı Mahallesinin öne çıkan yerleri Jüri Üyelerine ve etkinliğe katılan vatandaşlara gezerek tanıma fırsatı buldular.

“JÜRİ ÜYELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ SONUCU MALKARA’NIN EN GÜZEL KÖYÜ SEÇİLECEK”

“Malkara’mızın En Güzel Köyü” yarışması programına katılan vatandaşlara “Elmalı Yöresel Ürünler Tanıtım Evi”nde hazırlanan ikramlar sunuldu.

 “Malkara’mızın En Güzel Köyü” yarışması Yaylagöne Mahallesi’nde devam edecek. Yarışmaya katılım sağlayan iki köy arasında jüri üyelerinin değerlendirilmesi sonucu Malkara’nın en güzel köyü seçilecek. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top