BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ BİRSEN KARATAŞ “MALKARA’MIZIN EN GÜZEL KÖYÜ” YARIŞMASINA KATILDI

241 okunma

Malkara Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş, Tekirdağ Önder Çiftçi Kadın Kolları Yardımlaşma Derneği’nin Yaylagöne Mahallesi’nde düzenlediği “Malkara’mızın En Güzel Köyü” yarışması programına katıldı.

Programa; Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Tekirdağ Önder Çiftçi Kadın Kolları Yardımlaşma Derneği Başkanı Bahar Yarapsanlı,muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“Malkara’mızın En Güzel Köyü” yarışması programına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlandı.

“TÜM EMEKÇİ KADINLARIMIZLA BURADA BULUNMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM” 

Düzenlenen yarışmada Malkara Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş yaptığı konuşmada; “Sayın Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul şehir dışındaki programından dolayı katılamıyor. Sizlere selamlarını iletiyorum. Bu güzel günde burada buluştuğumuz için hepinize hoş geldiniz diyorum saygılar sunuyorum. Önder çifti kadın kollarının düzenlemiş olduğu ‘’Malkara’mızın En Güzel Köyü’’ yarışmasında tüm emekçi kadınlarımızla burada bulunmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

“ANNELERİMİZ EMEKÇİ KADINLARIMIZ AZİMLİ OLMAKTAN VAZGEÇMESİNLER”

Belediye Başkan Vekili Birsen Karataş: “Bu tür etkinliklerin diğer köylerde ki kadınlarımıza emekçi annelerimize örnek olmasını diliyorum. Bu etkinlikleri yöresel lezzetleri dünden bugüne taşımamızda Malkara’mızı ve köylerimizi tanıtmakta faydası olduğunu düşünüyorum, çoğalarak artmasını diliyorum. Eğitim aileden başlar anne en büyük etkendir, bir şeyleri başarmak kadınların elindedir, onların başaramayacağı inandığı zaman yapamayacağı hiç bir şeyin olmadığını biliyoruz. İstersek her şeyin üstesinden gelebiliriz. O yüzden annelerimiz emekçi kadınlarımız azimli olmaktan vazgeçmesinler.” 

“BİZ MALKARA BELEDİYESİ OLARAK DERNEKLERİMİZİN VE KÖY KADINLARIMIZIN DESTEKÇİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ” 

Başkan Vekili Birsen Karataş: “Biz Malkara belediyesi olarak derneklerimizin ve köy kadınlarımızın destekçi olmaya devam edeceğiz. Her iki köyümüze de hayırlı olmasını diliyorum hak eden kazansın. Ayrıca bugün 1 Mayıs İşçi ve Emekçi günüdür o yüzden işçi ve emekçilerimizin gününü tebrik ediyorum. Tekrardan tüm köylerimize örnek olmasını istiyorum inşallah hak eden kazanır başarılar diliyorum.” 

Yapılan konuşmaların ardından Yaylagöne Mahallesinin öne çıkan yerleri Jüri Üyelerine ve etkinliğe katılan vatandaşlara gezerek tanıma fırsatı buldular.

“Malkara’mızın En Güzel Köyü” yarışması programına katılan vatandaşlara Yaylagöne Yöresel Ürünleri sunuldu. Yarışmaya katılım sağlayan iki köy arasında jüri üyelerinin değerlendirilmesi sonucu Malkara’nın en güzel köyü seçilecek. (Nurdan Yavuzcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top