BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AHMET NAZİF BALCI ETİK EĞİTİMİ’NİN 2. OTURUMUNA KATILDI

554 okunma

Belediye personeline 25-31 Mayıs Etik Haftası sebebiyle Belediye Meclis Odasında Etik Eğitiminin 2. Oturumu gerçekleştirildi.

 Gerçekleştirilen Etik Eğitiminin 2. Oturumuna Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı da katıldı.

    Belediyede görev yapan memurların Dünya Etik Günü’nü kutlayan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı; “Bilindiği üzere 25 Mayıs tarihi Dünya Etik Günü olarak kutlanmaktadır. Malkara Belediyesi personeli olarak görevlerimizi yasalara ve etik kurallara uygun şekilde yapmak zorundayız. Yasalar görevlerimizi dışsal olarak belirlerken, etik değerler de davranışlarımızı içsel ve vicdani olarak denetlemektedir. Yasalar ve etik değerler kamu görevlilerini kamu yararı için çalışmaya sevk etmektedir. Bu eğitimlerle görevini yaparken kamu yararını kişisel çıkarlarının önünde tutan personel yetiştirmeyi amaçlıyoruz. ”dedi.

    İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Ünal Akkaya’nın Etik Eğitiminin 2. Oturumunda slayt eşliğinde verdiği eğitimde belediyede görev yapan memurlara, çalışma hayatında önemli bir yer tutan etik kavramının dünya ve ülkemizdeki önemi anlatıldı.(Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top