BELEDİYE BAŞKANI YOLDA KALAN EKMEK ARACINI KURTARDI

423 okunma

Malkara ilçesinde son 2 gündür yoğun kar yağışı ve şiddetli fırtına etkisini sürdürürken, kar kalınlığı 20 santimetreye kadar ulaştı. Malkara kırsalındaki yaklaşık 20 mahalleye ekmek taşıyan hafif ticari araç, Doluköy Mahallesi'nde kardan kapanan yolda mahsur kaldı.

Haber verilmesi üzerine Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Zabıta Müdürlüğüne ait arazi aracının direksiyonuna geçip, ilçeye 30 kilometre uzaklıktaki mahalleye gitti. Başkan Yurdakul, arazi aracının arkasına bağladığı çelik halatla, yolda mahsur kalan aracı kurtararak, ekmeklerin mahalle sakinlerine dağıtılmasında yardımcı oldu.

Başkan Ulaş Yurdakul, kar yağışına karşı olumsuzlukların önüne geçebilmek için Belediye ekiplerinin 24 saat görev başında olduğunu belirtti, "Kar yağışından olumsuz etkilenen vatandaşlarımız 444 59 42 no'lu telefondan bize ulaşabilirler. Nöbetçi arkadaşlarımız 24 saat görev başında" dedi.

Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri de olası kazalara karşı denetimlerini artırdı. Karayolları ekipleri, yolların trafiğe kapanmaması için kar küreme araçlarıyla önlem aldı. Ekiplerin tuzlama ve kar küreme çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top