“BİR FİKRİM VAR PROJE YARIŞMASI” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

99 okunma

Vali Mehmet Ceylan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği’nin ortaklaşa başlattığı Bir Fikrim Var Proje Yarışması için Turizm Otelcilik Uygulama Oteli’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Daha sonra Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Çakal toplantıya katılanlara “Bir Fikrim Var” projesi hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Sunumun sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan açılış konuşması yaptı.

Toplantıda konuşan Vali Ceylan; “Milli Eğitim ve Trakya Kalkınma Ajansının birlikte hazırladığı “Bir Fikrim Var” projesinin ikinci yılına gelindi. Geçen yıl proje Milli Eğitim Müdürlüğü’müz tarafından mesleki ve teknik eğitim okullarında gerçekleştirildi. Trakya Kalkınma Ajansı’nın yönetim kurulu toplantısında diğer illerimizdeki Valilerimizle ve diğer yönetim kurulu üyelerimizle birlikte, projenin tüm Trakya’da uygulanması konusunda karar alındı.  Bu yıl proje diğer illerimizle birlikte, devlet ve özel olmak üzere tüm ortaöğretim okullarında uygulanmaya başlandı. Altı ana kategoride yürütülecek olan projenin okul müdürlerimiz tarafından, öğretmen ve öğrencilerimizi teşvik etmeleri, onlara öncülük etmeleri, projenin verimliliği açısından çok önemli olacaktır. Çocuklarımızın bilgi ve becerilerini öne çıkararak; soran, sorgulayan ve bilgilerini pratiğe dökebilen öğrenciler olabilmeleri için bu proje oldukça verimli olacaktır. İl ve İlçe Kaymakamlarımız ve Milli Eğitim Müdürlerimiz ile eğitim ve öğretimin kalkınması, daha iyiye gitmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Eğitim ve öğretimin fiziksel ve akademik başarısının arttırılması için ellerinden geleni yapan Milli Eğitim camiasına teşekkür ederim. Milli Eğitim ve Kalkınma Ajansının katkılarıyla gerçekleştirilen bu projeye katılmaktan gurur duyuyorum. ” dedi. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top