BİSANTHE PHOTO İÇİN İLK İMZALAR ATILDI

188 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, sanatsal etkinliklerinin markası olan Bisanthe’ye bir yeni marka daha ekledi. Bisanthe Photo 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması için ilk imzalar atıldı.

“İnsan ve Yaşama Dair Kareler” konulu fotoğraf yarışması ve 6-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Fotomaraton ile ilgili protokol imzalandı. Fotomaraton ve yarışmanın küratörlüğünü yapacak olan Fotoğraf Sanatçısı Onur Ercoşkun ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, düzenlenen törenle protokole imza attı.

BISANTHE PHOTO İLE İLGİLİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Bisanthe Photo’nun, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF), Tekirdağ Fotoğraf Sanatı Derneği ve Tekirdağ Fotoğraf Derneği’nin de katkıları ile gerçekleştirileceği belirtildi.

Süleymanpaşa Belediyesi Tarihi Hizmet Binasında gerçekleşen protokol töreni öncesi Bisanthe Photo ile ilgili koordinasyon toplantısı düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Küratör Onur Ercoşkun’un yanı sıra Genel Koordinatör Özlem Kantarcıoğlu, TEFSAD Başkanı Mehmet Çevik ve TEFOD Başkanı Halil İbrahim Üzmezoğlu katıldı.

EŞKİNAT: “BISANTHE PHOTO KENTİMİZİN TANITIMINA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bisanthe çatısı altına fotoğraf sanatını da eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bisanthe Photo adıyla bir fotoğraf yarışması ve bir de fotomaraton düzenleyeceğiz. Fotomaraton, Bağbozumu Festivalimizle aynı tarihler içinde, 6-9 Eylül’de yapılacak. Kentimizin tanıtımına büyük bir katkısı olacağını düşündüğümüz Bisanthe Photo, bu yıl ulusal düzeyde olacak ancak tamamen uluslararası normlarda gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren de uluslararası katılımlı olarak devam edeceğiz. Uluslararası anlamda kendini kanıtlamış, çok önemli isimlerle birlikte çalışıyoruz. Süleymanpaşa’ya hayırlı olsun,” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top