Büyükşehir Çalıştı, Tekirdağ Kara Teslim Olmadı

125 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kentte etkisini gösteren kar yağışının olumsuz etkilerini önlemek ve ulaşımda meydana gelebilecek aksaklıkların önüne geçmek amacıyla kar yağışının başladığı andan itibaren çok sayıda personel ve iş makinesi ile küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirdi.

Meteorolojik uyarıları dikkate alarak kar yağışının hayatı olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla kriz masası kuran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kurulan kriz masası bünyesinde ihbarları değerlendirdi ve çözümü noktasında çalışmalar gerçekleştirdi.

FEN İŞLERİ DAİRESİ VE İTFAİYE DAİRESİ İLE TESKİ EKİPLERİ, ÖZELLİKLE YOĞUN KAR YAĞIŞI ALAN İLÇELERDE TEYAKKUZ HALİNDE BULUNDU

 Kar yağışının başladığı andan itibaren Fen İşleri Dairesi ve İtfaiye Dairesi ile TESKİ ekipleri, özellikle yoğun kar yağışı alan ilçelerde teyakkuz halinde bulundu. Ekipler, ana arterlerde ve ara sokaklarda vatandaşların sıkıntı yaşamaması için tuzlama ve küreme çalışması yaparken, buzlanmanın önüne geçebilmek adına da buz çözücü solüsyon ile çalışma yaptı. Kar küreme ve tuzlama çalışmalarında toplamda 568 personel ve 185 araç görev aldı.

"HER TÜRLÜ HAVA KOŞULUNDA VATANDAŞLARIMIZA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Sürdürülen çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: "Tekirdağ'da kar yağışının başladığı anlardan itibaren ulaşım alanında yaşanabilecek aksamaların önüne geçebilmek amacıyla küreme ve tuzlama çalışmalarımızı başlattık” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sözlerine şöyle devam etti:

“EKİPLERİMİZİN ÇALIŞMALARI 7/24 HİZMET VEREN KRİZ MASAMIZ TARAFINDAN KOORDİNE EDİLDİ”

“Ekiplerimizin çalışmaları 7/24 hizmet veren Kriz Masamız tarafından koordine edildi. Fen İşleri Dairesi, İtfaiye Dairesi ve TESKİ ekiplerimiz, araç parkımızda bulunan ekipmanlarla yolların kapanmamasını sağladı. Büyükşehir Belediyesi olarak, her türlü hava koşulunda vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz. Hava durumu tahminlerini takip ederek bundan sonra yaşanabilecek yağışlar öncesinde gerekli tedbirleri almaya ve hazırlıklı olmaya devam edeceğiz.” (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top