CEMALETTİN TOLUCA, “ANAÇ KOYUN KEÇİ DESTEĞİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI”

122 okunma

Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca’dan yetiştiricilere çağrı: “Güncellemeni yap, desteğini kap.”

Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca Gülbaba iş hanı birlik toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında "Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında; 2018 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesi müracaatlarının başladığını belirterek başvuruların 2 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecektir.” Dedi. 

Toluca, basın toplantısında şunları söyledi. “Anaç koyun ve keçi desteklemesinden yararlanmak isteyen üyelerimiz, damızlık koyun ve keçi yetiştiricileri birliğimize  üye olmak zorundadır. Desteklenecek anaç koyun ve keçilerde; 2/11/2018 tarihi itibari ile 15 ila 90 aylık yaş aralığında, küpeli ve yetiştirici adına TÜRKVET'e kayıtlı olma şartları aranacaktır. 2018 yılı için şartları taşıyan anaç koyun ve keçilere hayvan başına 25 lira destekleme ödemesi yapılacaktır. Yetiştiricilerimiz (göçer hayvancılık yapan yetiştiriciler dâhil), Tekirdağ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği’ne gelerek veya İlçe Ziraat Odalarına önceden mesaj yolu ile haber vericeğimiz tarihlerde  görevli personellerimize  dilekçe ile başvuruda bulunacaktır.  Daha önceden 25 anaç koyun ve keçi olma şartı ortadan kalkmış olup hayvan sayısına bakılmamaktadır” dedi. (Murat Yayın)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top