CHP’DEN STK’LARA ZİYARET

366 okunma

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara’da bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Ziyaretlerde; Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, CHP Malkara İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

 Gerçekleştirilen ziyaretlerde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şubesi, Malkara Ziraat Odası ve Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi yöneticilerini ziyaret ederek kuruluşlarının çalışmaları hakkında bilgiler alarak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretlerde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim bildirgesinde yer alan çözüm önerileri hakkında bilgiler veren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, iktidara geldiklerinde pek çok alanda hayata geçirecekleri projeleri anlattı.

 “İSTİHDAMDA CİDDİ BİR ARTIŞ SAĞLAYACAĞIZ”

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde CHP’nin Bölgesel Kalkınma Kuşakları Projesi’ni anlatan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak; “Anadolu’yu yeniden kalkındıracak proje kapsamında 5 ayrı kalkınma kuşağı belirledik. CHP’nin önceki dönem ortaya koyduğu Merkez Türkiye Projesi ile bağlantılı olan Bölgesel Kalkınma Kuşakları projesiyle, her bir bölgenin temel sorunlarının incelendiğini ve çözüm yollarının belirledik. Bu proje sayesinde istihdamda ciddi bir artış sağlayacağız. Diğer taraftan bu kalkınma kuşakları bölgesel ticaret hacminin artmasını temin edecek. Ticaret hacminin artmasıyla işletmeler büyüyecek, üretimde kümeleşmelerin ve verilecek desteklerle yüksek katma değerli üretimin önü açılacak.” dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şubesi ziyaretinde, “Kuruluşun ve kurtuluşun partisi” CHP’nin Atatürkçülüğü ve sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini 21. yüzyıl koşullarında buluşturan parti Bugün tek adam rejimi, Gazi Meclis’imizin egemenlik haklarını elinden almaya çalışıyor, kuvvetler ayrılığını hiçe sayarak demokrasimizi işlemez hale getiriyor. Fakat ülkemiz, bugün Yeniden Kurtuluşun ve Yeniden Kuruluşun eşiğindedir. Türkiye, yeni demokratik bir anayasayı halkımızla birlikte hayata geçirebilecek, yıkılmış kamu kurumlarını ve yozlaşmış kadroları sil baştan inşa edebilecek, bağımlı ekonomik düzenin yerine milli bir üretim ve bölüşüm sistemi kurabilecek hak, hukuk ve adalet için mücadele edebilecek bir partiye sahiptir. Bu parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” dedi.

 

“YASAL OLARAK VERİLMESİ GEREKEN TARIM DESTEKLERİNİN VERİLMİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Malkara Ziraat Odası ziyaretinde ise; “Çiftçinin özellikle son yıllarda uygulanan yanlış politikalar nedeniyle girdi maliyeti ile ürün fiyatı arasında sıkışıp kaldı. Tarım Kanunu gereği yasal olarak verilmesi gereken tarım desteklerinin verilmiyor. CHP iktidarında, yasada belirtilen tarım desteklerinin ödenecek. Türkiye’deki tüm tarımsal ve hayvansal üretimi kayıt altına alan “Üretici Kayıt Sistemi” oluşturacağız ve sisteme kayıtlı üreticilerin SGK primlerinin tamamının devlet tarafından karşılayacağız. Bu sisteme giren ürünlerin tamamının da primleri devlet tarafından karşılanacak şekilde, tarım sigortasından yararlanacak. Üretim planlamasıyla desteklerin bir yıl önceden açıklanacağını, çiftçinin malının elinde kalmamasının sağlayacağız. CHP göreve geldiğinde tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşüreceğiz. “Çiftçinin üretimde kullandığı mazotun litresini 3 TL’den almasını sağlayacağız.” dedi. 

 “CHP İKTİDARINDA ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DESTEKLENECEK”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi’ni ziyaretinde yaptığı konuşmada; “Toplumun yarısını oluşturan kadınların bugün Cumhuriyetin kendileri için öngördüğü konumun çok gerisindeyiz. Toplumun bir yarısı faaliyetteyken, diğer yarısının hayatın dışına itilmesi halinde Türkiye’nin ilerlemesinin mümkün değil. CHP iktidarında sosyal yaşamda, iş yaşamında ve hayatın tüm alanlarında kadınların etkin şekilde yer alacak. Yeni iş kurmak isteyen kadın ve gençlerin CHP iktidarında çok güçlü bir şekilde desteklenecek, kamu alımlarında kadın girişimci ve genç girişimci için yüzde 10 ila yüzde 30 ek maliyet avantajı sağlanacak. Aile sigortası kapsamında verilecek aile maaşının da kadınların hesabına yatacak, böylece kadınlarımızı güçlendirileceğiz. Kadın istihdamı ve girişimciliği için teşvik ve vergi kolaylıklarının yanı sıra her mahallede kamu, belediye ve özel kuruluşlar eliyle, çalışan anneler için kreşleri de yaygınlaştıracağız” dedi.

 Malkara Ticaret ve Sanayi Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şubesi, Malkara Ziraat Odası ve Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi başkanları ve yöneticileri gerçekleştirmiş oldukları ziyaretler için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top