ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK PROJEDE ÜRETİM BAŞLADI

168 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi “Modern Serada Çiçekçilik” projesinde araştırma, kaynak oluşturma ve eğitim aşamalarının ardından kurduğu modern serada kendi çiçeklerini üretmeye başladı.

Seranın kurulması ve serada görev alacak personellerin eğitimlerinin tamamlanmasının ardından harekete geçen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, 3 aylık çalışmanın ardından ilk çiçekleri yetiştirmeye başladı.

EŞKİNAT: “ÇİFTÇİMİZE ALIM GARANTİLİ EĞİTİM VERECEĞİZ”

Süleymanpaşa ilçesi sınırlarında yaşayan çiftçiyi kalkındırmak üzere geliştirilen proje kapsamında çiftçilere örnek olmak için kurulan serada yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “İlklerin belediyesi Süleymanpaşa modern serasında kendi çiçeğini üretecek. Çiftçimize alım garantili eğitim verecek. Çalışmalarımızda son aşamaya geldik.” dedi.

“HEM SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ HEM DE ÇİFTÇİMİZ KAZANACAK”

Hem Süleymanpaşa Belediyesi’nin hem de Süleymanpaşa çiftçisinin kazanacağı proje ile ilgili sözlerine devam eden Başkan Eşkinat; “Kullandığı çiçekleri bile temin etme konusunda dışarıya bağımlı olan bir şehiriz. Bugün yapılan bu çalışmalar ve sonrasında çiftçimize yapacağımız eğitimler ile bu bağımlılıktan kurtulacağız. Bu da Süleymanpaşa Belediyesi için önemli bir tasarruf sağlayacak. Hem Süleymanpaşa Belediyesi hem de çiftçimiz kazanacak.” diye konuştu.

“ÇİFTÇİMİZ ÜRETECEK BİZ VE ÇEVRE BELEDİYELER SATIN ALACAĞIZ”

 Serada yapılacak üretimin ilk olarak belediyenin çiçek ihtiyacını karşılamaya yönelik olacağını belirten Eşkinat; “Bu çalışmanın çiftçilerimiz tarafından benimsenerek yaygınlaşması için örnek model oluşturuyoruz. Bu serada Süleymanpaşa Belediyesinin ihtiyaç duyduğu süs bitkilerini üreteceğiz. Şuan için bizim bütün ihtiyacımızı karşılamayacak. Ancak belediyemiz tarafından alım garantili bu modeli örnek alacak olan başka yatırımcılara, köylerimize, özellikle köy kooperatiflerimize örnek olmak için bu projeyi hayata geçiriyoruz. Çiftçimiz üretecek biz ve çevre belediyeler satın alacağız, böylece kazanan kendi çiftçimiz kendi bölgemiz olacak. Umarım biz artık başka yerlerden çiçek almak zorunda kalmayız ve bu bölgenin çiçeklerinin tamamı bizim bölgemizdeki seralar tarafından karşılanır. Hatta Yalova şehri gibi Türkiye’nin her yerinde çiftçilerimizin ürettiği çiçekleri görebiliriz.” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top