ÇOCUK OYUNLARI TİYATRO FESTİVALİ TEKİRDAĞLI ÇOCUKLARLA BULUŞTU

94 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali", 11 ilçede gerçekleştirilen tiyatrolarla tamamlandı.

İl genelinde ücretsiz olarak gerçekleştirilen festival kapsamında içlerinde Bremen Mızıkıcıları, Karlar Ülkesi, Sevgi Ormanı, Oz Ülkesi, Mevsimini Arayan Karpuz ve Bir Kümes Müzikali'nin de olduğu çocuk edebiyatının önemli eserleri Masal Gerçek Tiyatrosu, Tiyatro Yeni Çizgi, Altınok Tiyatro, Tiyatro Troya, Tiyatro Lir ve Tiyatro Alkış tarafından çocuklarla buluşturuldu. Tekirdağ genelinde büyük ilgi gören etkinlik dolayısıyla vatandaşlar Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

"ÇOCUKLARIMIZIN SANATA İHTİYACI VAR"

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Bu sene ikincisini gerçekleştirdiğimiz Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali bizim çok önemsediğimiz bir festival. Öğrencilerimizi, yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından ikinci döneme başlamadan önce kültür sanat etkinlikleri ile buluştu. Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarının yanı sıra sanatsal aktivitelere de ihtiyacı var. Ben, tüm çocuklarımıza 2018-2019 eğitim öğretim yılının 2. döneminde de başarılar diliyorum," dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top