ÇOCUK ŞENLİĞİ’NE KATILMAK İÇİN ROMANYA’DAN TEKİRDAĞ’A GELDİLER

181 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Romanya’dan Tekirdağ gelen kardeş şehir Tekirgöl Belediyesi heyetini makamında misafir etti.

Trakya’nın en büyük çocuk şenliği olan 4. Süleymanpaşa Çocuk Şenliği’ne katılmak için Tekirdağ’a gelen Tekirgöl Belediyesi Halk Oyunları ekibinin de katıldığı ziyarette Tekirgöl Belediye Başkan Yardımcısı Zisu Florin, Tekirgöl Belediye Meclis Üyeleri Babanica Doina Marinela ve İsmail Temungin ile Tekirgöl Belediye Spor Kulübü Başkanı Remus Logofatu yer alırken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’a eşi Belgin Eşkinat ve Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak eşlik etti.

EŞKİNAT: “SİZLERLE KARDEŞ ŞEHİR OLDUĞUMUZ İÇİN GURUR DUYUYORUM”

Tekirgöl Belediyesi heyetine 4. Süleymanpaşa Çocuk Şenliği davetine katılım gösterdikleri için teşekkür eden Başkan Eşkinat; “Kilometrelerce öteden gelerek kardeş şehrinize yaptığınız ziyaret bizleri onurlandırdı. Bu güzel yavrularımızın da şenliğimize katılmak için burada olmaları bizleri ayrıca mutlu etti. Farklı ülkelerin, farklı coğrafyaların insanları olsak da aynı kültür bizleri bir yapıyor. İşte bu yüzden sizlerle kardeş şehir olduğumuz için gurur duyuyorum.” dedi.

FLORİN: “SÜLEYMANPAŞA VE TEKİRGÖL’ÜN KARDEŞLİĞİNİ SAYENİZDE BİR KEZ DAHA HİSSETMİŞ OLDUK”

Başkan Eşkinat’ın konuşmasına teşekkür ederek yanıt veren Romanya Tekirgöl Belediye Başkan Yardımcısı Zisu Florin ise konuşmasında; “Bu güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Bizleri buraya davet ederek Süleymanpaşa ve Tekirgöl’ün kardeşliğini sayenizde bir kez daha hissetmiş olduk. Bize ve ekibimize gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN EŞKİNAT ÇOCUKLARA SÜLEYMANPAŞA ÇOCUK KULÜBÜ ŞAPKA VE TİŞÖRTLERİNİ HEDİYE ETTİ

Karşılıklı yöresel hediyelerin sunulduğu ziyarette Başkan Eşkinat ayrıca 4. Süleymanpaşa Çocuk Şenliği’ne katılmak için Tekirdağ’a gelen Tekirgöl Belediyesi Halk Oyunları ekibine de Süleymanpaşa Çocuk Kulübü’nün şapka ve tişörtlerinden hediye etti. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top