CUMHURİYET HALK PARTİSİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MALKARA’DA KUTLANDI

287 okunma

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 95. kuruluş yıl dönümü CHP Malkara İlçe Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı önünde kutlandı.

Törenin başlangıcında Atatürk Anıtı önünü çelenk konuldu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

CHP’nin 95. kuruluş yıl dönümü törenine; Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner, CHP Malkara İlçe Başkan Vekili Nergiz Karaağaçlı Öztürk, S.S 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz, Ahmet Nazif Balcı, İzmir Roman Dernekleri Başkanı Abdullah Cıstır, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Malkara eski İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Yöneticileri, Mahalle Muhtarlar, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

 “BİZİM YOL GÖSTERİCİLERİMİZ VE İLKELERİMİZ 95 YILDIR DEĞİŞMEDİĞİ GİBİ BUNDAN SONRADA DEĞİŞMEYECEKTİR”

CHP Malkara İlçe Başkan Vekili Nergiz Karaağaçlı Öztürk CHP’nin kuruluş yıl dönümüyle ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başta kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm partililerimizi saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Ulusumuzun mutluluğu, huzuru ve çocuklarımızın daha güzel bir ülkede yaşaması için Cumhuriyet Halk Partisi’nin her neferi mücadelesini sonuna dek usanmadan yürütecektir. Bizim yol göstericilerimiz ve ilkelerimiz 95 yıldır değişmediği gibi bundan sonrada değişmeyecektir. Önce vatan diyerek kadın-erkek, genç-yaşlı tüm partililerimizle, omuz omuza vereceğimiz mücadele ile Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşıyacağız.”

 “HER ZAMAN, HER KOŞULDA TAM BAĞIMSIZ AYDINLIK BİR TÜRKİYE İNŞA EDENE KADAR ÇALIŞMAYA YORULMADAN DEVAM EDECEĞİZ”

CHP’nin 95. Yıl dönümü kutlamalarında konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Malkara Belediye Başkan Vekili Hüseyin Vasfi Güner günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmasında şunları ifade etti: “ Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, aydınlanma devriminin sönmeyecek meşalesi, kurucu ebedi lider ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün: ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyerek önemini vurguladığı partimizin 95. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına hoş geldiniz. Biz CHP’liler laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, ulusal birliğimizi ve cumhuriyetimizi koruyacağız. Bizler yaklaşık 4,5 yıldır hizmet ettiğimiz Malkara’mıza çok zor ekonomik koşullara rağmen biten ve devam eden birçok önemli projeler ile katkı verdik. Büyükşehir Belediyemiz ve İlçemiz ile birlikte çözüm odaklı yatırımlarımıza devam ediyoruz. Her zaman, her koşulda tam bağımsız aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan devam edeceğiz. Bu düşünceler ile partimize emek veren tüm il ve ilçe başkanlarımıza, tüm yöneticilerimize, tüm partililerimize saygılar sunuyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yapılan konuşmalar sonrasında partililere ve törene katılan vatandaşlara Şehitlik Parkı’nda ikramlarda bulundu.

Tören yapılan ikramların ardından son buldu. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top