DAİMİ İŞÇİLERLE BULUŞMA KAHVALTISININ SONUNCUSU DÜZENLENDİ

163 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Daimi İşçilerle Buluşma Kahvaltısının sonuncusu gerçekleşti.

Süleymanpaşa İlçesindeki Özdemirler Düğün Salonunda gerçekleşen kahvaltı programına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları katıldı.

"TESKİ AİLESİNE HOŞGELDİNİZ"

TESKİ bünyesinde çalışan ve daimi işçi kadrosuna geçecek olan personel ile bir araya gelinen kahvaltı programında ilk konuşmayı TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa yaptı. Başa konuşmasında "Taşeron yasasının çıkması ile beraber yüklenici firma bünyesinde çalışan işçilerimizin geçiş işlemlerini hızlıca yerine getirdik. Bunun sonucunda yaklaşık olarak 830 arkadaşımızın TESKİ Personel Anonim Şirketi'ne geçişi önemli ölçüde tamamladık. Ben öncelikle herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra TESKİ ailesinin bir bireyi olarak hep beraber ilimizi çağdaş bir duruma getirmek ve altyapı problemlerini çözmek üzere Sayın Başkanımız Kadir Albayrak'ın önderliğinde başladığımız hizmet yolculuğuna devam edeceğiz. Sahada zor ve tehlikeli işlerde çalışıyorsunuz. Onun için kurum bünyesinde başta iş sağlığı ve güvenliği olmak üzere tüm kurallara uyarak çalışacağız. Bugüne kadar nasıl gayretli çalıştığıysak bundan sonra da aynı gayretle çalışacağız. Olay yerine gittiğimizde gösterdiğimiz çaba vatandaşlarımız tarafından takdir ediliyor. TESKİ bir aile, hepinize bu aileye hoşgeldiniz diyorum." dedi.

"SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİK DÜRÜST BELEDİYECİLİKTİR"

Şafak Başa'nın ardından konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise "Ben göreve geldiğimde yaptığımız ilk çalışmalardan biri iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili personellerle görüşmek oldu. Bu çalışmada da gördük ki TESKİ'nin çalışma alanlarında iş sağlığı ve güvenliği çok önemli bir yerde duruyor.  30 Mart 2014 yılından itibaren büyükşehir belediyesi ile birlikte Tekirdağ'da 12 belediye oldu. 12 tane sosyal demokrat belediye başkanı 2014 yılı itibari ile göreve başladı. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı demek insan odaklı, vatandaşı düşünen, dürüst, ülkesini seven belediyecilik demektir. Buradaki tüm arkadaşlarımın da bu vasıflara sahip olduğunu biliyorum.  Tüm personelimize yeni sistemin hayırlı olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top