DAİRE BAŞKANI MÜCAHİT AKGÜN MALKARA’YI ZİYARET ETTİ

202 okunma

“SAĞLAMTAŞ CUMHURİYET ORTAOKULU, ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK”

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mücahit Akgün Malkara’yı ziyaret etti.

Malkara’ya düzenlenen ziyaret kapsamında Daire Başkanı Mücahit Akgün; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleriyle birlikte, “TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study) Uygulamasında ülkemizi temsil edecek Tekirdağ´daki üç okuldan bir olan Malkara Sağlamtaş Cumhuriyet Ortaokulu 5.ve 8.sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

SAĞLAMTAŞ CUMHURİYET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ İLE TANIŞTI VE ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

Daire Başkanı Mücahit Akgün; “TIMSS Uygulaması” kapsamında yani “Uluslar arası Matematik ve Fen Bilgisi Çalışmalarında” ülkemizi temsil edecek olan Sağlamtaş Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ile tanıştı ve öğrencilerle sohbet etti.

TIMSS Uygulaması hakkında açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şu bilgileri paylaştı:

“DÜNYADAKİ EN BÜYÜK VE EN KAPSAMLI ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BAŞARILARINI DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASIDIR”

“TIMSS Uygulaması öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik bir tarama araştırmasıdır. Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (International Association for the Evaluation of Educational Achievement) IEA’nın bir projesidir. Dünyadaki en büyük ve en kapsamlı uluslararası öğrenci başarılarını değerlendirme çalışmasıdır.”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle devam etti:

“PROJENİN AMACI; DÜNYA ÇAPINDA MATEMATİK VE FEN EĞİTİM ÖĞRETİMİNİN GELİŞMESİNE YARDIMCI OLMAKTIR”

“TIMSS Uygulaması, öğrenci başarılarındaki eğilimleri izlemekte ve ulusal eğitim sistemleri arasındaki farklılıkları belirlemektedir. ABD Eğitim Bakanlığı, İngiltere Eğitim Araştırma Kuruluşu, Boston College ve katılımcı ülkeler tarafından finansal olarak desteklenmektedir. Projenin amacı; dünya çapında matematik ve fen eğitim öğretiminin gelişmesine yardımcı olmaktır.”

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mücahit Akgün’ün Malkara ziyareti, günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top