DOÇEK ELMALI BÖLGESİNDEYDİ

266 okunma

Malkara’nın Elmalı Mahallesine düzenlenen doğa yürüyüşü faaliyeti katılımcılara yine bir kar keyfi yaşattı.

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) yılın ilk faaliyetinin ardından bu hafta da yürüyüşünü Malkara’nın Elmalı Mahallesi yakınlarında, masal diyarını andıran karla kaplı coğrafyada gerçekleştirdi.

DOÇEK üyelerini sabah erken saatlerde karşılayan Elmalı Mahallesi Muhtarı Hasan Çinko, Elmalı Yöresel Ürünler Tanıtım Evinin kapılarını Doçek ailesi için açtı.  

Sabah kahvaltısına yöresel lezzetlerle başlayıp, çay eşliğinde sohbet eden Doçekliler, doğal köy koşullarında hazırlanmış ve satışa sunulan organik ürünleri satın alma imkânı da buldular.

Doçek ailesi ve yetkilileri misafirperverliğinden dolayı Hasan Çinko ‘ya ve Elmalı kadınlarına teşekkürlerini ilettiler.  

Elmalı köyündeki kahvaltının ardından yürüyüşe başlayan ekip "Bitter Çikolata Tadındaki Yokuş" adını verdikleri güzergâhta yola koyuldu.

Yürüyüş esnasında beyaz örtüyle kaplı zirvelerdeki muhteşem manzarayı seyreden ekip, ilk molasını köy yakınlarında ki şelale bölgesinde verdi. Son günlerde yağan yağışlar  nedeniyle akış hızı oldukça artan şelaleye hayran kalan katılımcılar fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirdiler.

Yürüyüşçüler, yanlarında getirdikleri kumanyalarla öğlen yemeklerini Panayır Tepe'de buz tutan gölün kıyısında manzarının keyfini çıkartarak yediler. Ardından, doğusunda Tekirdağ Ganoslar'ı batısında ise Gelibolu ve Saros’u bırakarak, Korudağ zirvesinin sırtlarında bulunan rüzgâr türbinlerine doğru yürüyüşlerine devam ettiler.

Katılımcılar her anından keyif aldıkları bu güzel havada bu güzel ortama doyamadıklarını dile getirerek bir sonraki yürüyüşü de sabırsızlıkla beklediklerini söylediler.

Keşan DOÇEK Yetkilileri, bir sonraki faaliyetin son günlerde adı Taş Ocağı açılmak istenmesiyle gündeme gelen Dişbudak-Mecidiye-Gökçetepe arasındaki bölgede gerçekleştirileceği açıklamasını yaptılar. Açıklamada, bir doğa harikası ve turizm bölgesi olan bu güzel toprakların taş ocağı, doğal gaz iskelesi gibi kavramlarla anılmaması gerektiğini belirttiler. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top