DÜNYA GEZİSİNE ÇIKAN TURİST MALKARA’DA MOLA VERDİ

364 okunma

Bisikleti ile dünyayı dolaşan Fransız turist yolculuğu esnasında varış noktasına Malkara’dan geçerek devam etti.

Fransız turist Jean Louis 66 yaşında olmasına rağmen dinç ve sağlıklı kalmasının sebebini kendini doğaya ve spora vermiş olmasına bağladı. Fransa’daki evinden bisikleti ile İstanbul’a doğru yola çıkan Jean Louis yolculuğu esnasında Malkara’da mola verdi.

Yol tarifi için gazetemize uğrayan Jean Louis kendisine yardımcı olan ve ikramlarda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür etti. Turist Louis ardından yolculuğuna kaldığı yerden pedal çevirerek devam etti.

66 YAŞINDAKİ LOUİS 2.700 KM’LİK YOLU PEDAL ÇEVİREREK GEÇTİ

Yaklaşık 2.700 KM’lik yolu bisiklet üzerinde geçiren 66 yaşındaki Louis konaklama ve uyku ihtiyacını kendi çadırında karşıladığını söyledi. Bisikletinin yanında asılı bulunan çantaların içinde temel gıda ihtiyaçlarını ve çadırını taşıdığını belirtti.

İstanbul vardıktan sonra bir süre orada kalacağını ifade eden turist Jean Louis, buradan sonraki durağının evi olacağını sözlerine ekledi.

“TÜRK HALKI YARDIMSEVER VE GÜLER YÜZLÜ”

Bir önceki seyahatinde yine evinden çıkarak bisikletiyle Asya’yı ziyaret ettiğini anlatan Fransız Louis, Himalaya Dağları’nı gezdiğini, çeşitli kültürlerden insanlar ile tanışmayı çok sevdiğini ifade etti.

Türk halkının yardımsever ve güler yüzlü olduğunu vurgulayan Jean Louis bisikletiyle yeni yerler keşfetmeye her zaman devam edeceğini aktardı. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top