EDİRNE GEZİSİ MALKARALI VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

313 okunma

Ramazan Ayı Kültür Gezileri kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Edirne Gezisi Malkaralı vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Hükümet binası önünden hareket edilerek Edirne'ye gerçekleştirilen gezilerde rehber eşliğinde Saray Kalıntıları, Balkan Şehitliği, Kırkpınar Yağlı Güreş Alanı ve ülkedeki en farklı, en özel, en güzel müzelerden biri olan II. Beyazıt Külliyesi, Sağlık Müzesi, Tıp Medresesi gezildi.

KARAAĞAÇ'A GİDİLEREK, LOZAN ANITI VE TARİHİ TREN GARI ZİYARET EDİLDİ

Geziye katılanlar için Beyazıt Caminde öğle namazını kılmak için ayrılan zamanın ardından Meriç Nehrinin batısında kalan tek Türk toprağı olan Karaağaç'a gidilerek, Lozan Anıtı ve tarihi Tren Garı ziyaret edildi.

Meriç Nehri ve Meriç Köprüsü etrafında vatandaşlar bol bol fotoğraf çektirme fırsatı bulurlarken, devam eden programın akabinde ise  Selimiye Camisi, Üç Şerefeli Camisi ve Saraçlar Caddesi/Ali Paşa Kapalı Çarşı'sı gezildi.

GEZİYE KATILAN VATANDAŞLARA İFTAR YEMEĞİ VERİLMESİNDEN ARDINDAN EDİRNE GEZİSİ SON BULDU

Geziye katılan vatandaşlara iftar yemeği verilmesinden ardından Edirne gezisi son buldu.

Büyük ilgi gören Edirne gezisine katılan vatandaşlar geziden duydukları memnuniyeti dile getirip, kendilerine tarihi yerleri görme fırsatı sunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a teşekkür ettiler. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top