EĞİTİM YÖNETİCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

147 okunma

Vali Mehmet Ceylan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen ve Tekirdağ genelindeki tüm resmi ve özel okulların müdürleri ile Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonunda bir araya geldi.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başladı.

 Açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından yapıldı.

Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan; “2017-2018 yılı eğitim-öğretim yılının ikinci dönemini huzur içerisinde verimli bir şekilde sürdürüyoruz. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken  tüm idareci, öğretmen, öğrenci, veli ve diğer paydaşların çalışmalarını koordine bir şekilde sürdürmeleri gerekmektedir. Amacımız İlimizdeki eğitim düzeyini en üst düzeye çıkarmak, sıkıntı ve sorunları çözmektir.Havaların ısınmasıyla birlikte eğitim-öğretimde ki riskler de artmaktadır. Okul idarecilerimizden öğrencilerin devamsızlık durumlarını iyi takip etmelerini istiyorum. Nisan ayından sonra öğrencilerimiz sınav dönemine giriyor. Bu dönemde öğrenciler stresli olacağından, öğretmenlerimizin daha hassas ve özenli davranmalarını, yeni değişen sınav sistemi hakkında öğrencilerimizin doğru bilgilendirilmesini istiyorum.” dedi.

 Vali Ceylan sözlerine; eğitimin yanı sıra diğer bir önceliğimizde uyuşturucu ile mücadeledir. Bu konuda bizlerin en büyük destekçisi okul müdürlerimiz ve öğretmenler ve  velilerimizdir. Bu konudaki duyumlarınızı okul idareleri yada emniyet güçlerimizle paylaşmanızı istiyorum diye devam etti. Vali Ceylan, sözlerini okul güvenliği, servis denetimleri, okullarda yapılacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere değinerek bitirdi. .

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Aytaç Açıkalın tarafından “Okulu Geleceğe Taşımak” konulu konferans düzenlendi.

Toplantıya, Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Tekirdağ genelindeki tüm resmi ve özel okulların müdürleri katıldı. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top