ENEZ LİMANI'NDA, GIRGIR VE TROLLE AVCILIK PROTESTO EDİLDİ

152 okunma

Edirne'nin Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Enez ilçe limanında toplananlar, gırgır ve trol ağlarıyla balık avlanmasını protesto etti.

Enez Limanı'nda toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, pankart ve dövizler açarak, Saros Körfezi'nde gırgır ve trol ağları ile balık avlanmasını istemediklerini belirtti. Protestoya, Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt da katıldı. Eylemde, geçen Mart ayında gırgır ve trol teknelerinde çalışan D.B. (19) ile T.C. (16) tarafından bıçaklanarak öldürülen balık restoranı işletmecisi Halil Çayır da anıldı. Eyleme katılanlar, Saros Körfezi'nde gırgır ve trol ağlarıyla balık avcılığının yasaklanmasını istedi.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı da, gırgır ve trol tekneleriyle avcılığın Saros Körfezi'ndeki balık çeşitliliğini azalttığını ayrıca restoran işletmecisi Halil Çayır'ın teknelerde çalışan 2 kişi tarafından bıçakla öldürüldüğüne dikkat çekerek, "Bu tip üzücü olayların tekrar yaşanmaması için Enez Kaymakamlığı, tüm siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Edirne Valiliği’ne başvuru yaptık. Konunun takipçisi olacağız" dedi.(dha)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top