ESNAF İSA ÇOLAKOĞLU:” SOĞUK HAVALARDA TÜKETİLEN BROKOLİNİN İNSAN VÜCUDUNA BİRÇOK FAYDASI VAR”

114 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarında kış aylarının gelmesiyle birlikte tezgâhlarda yer almaya başlayan brokolinin faydalarını ve brokolinin mevcut fiyatını ele aldık.

Yaklaşık 50 yıldır bu mesleğin içinde olduğunu belirten esnaf İsa Çolakoğlu, brokolinin fiyatı ve faydaları hakkında şunları ifade etti:

“BROKOLİNİN TANESİ 2 LİRA VE 3 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR”

“Şuanda brokolinin tanesi 2 lira ve 3 lira arasında değişiyor. Brokolinin kilosu ise5 lira. Brokoliyi Çanakkale’den alıyoruz ve tezgâhlarımıza getiriyoruz. Geçen haftalara oranla brokolinin fiyatı düştü diyebiliriz. Genel anlamda vatandaşlarımızın alım gücü önceki yıllara oranla düşüş gösterdi. Ben de bu yüzden alım gücü düşük olan vatandaşlarımıza elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.”

“BROKOLİ İÇERDİĞİ BESİN DEĞERLERİ VE VİTAMİNLER BAKIMINDAN OLDUKÇA FAYDALI BİR SEBZEDİR”

Brokolinin fiyatının uygun olduğunu aktaran esnaf İsa Çolakoğlu brokolinin birçok faydası olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Brokoli içerdiği besin değerleri ve vitaminler bakımından oldukça faydalı bir sebzedir. Brokolinin kas ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda brokoli kalp rahatsızlıklarına da iyi gelir. Bunların yanında brokolinin saçları kuvvetlendirdiği ve saç bakımında oldukça etkili olduğu da söylenmektedir. Soğuk havalarda tüketilen brokolinin insan vücuduna bunlar ve benzeri gibi birçok faydası vardır.”

“HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Brokolinin tezgâhlardaki mevcut fiyatını belirten ve brokolinin faydalarından bahseden esnaf İsa Çolakoğlu son olarak: “Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top