ESNAF NAZIM DEMİRKOL: “KALP DOSTU OLARAK BİLİNEN NAR; KAN YAPAR, ENERJİ VERİR, TANSİYONU DENGELER”

99 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarında tezgahlarda yer almaya başlayan nar fiyatlarını ele aldık.

“TEZGÂHLARIMIZDA NARIN FİYATI 2,5 LİRA”

Yaklaşık 50 yıldır bu mesleği yaptığını belirten esnaf Nazım Demirkol tezgahlardaki nar fiyatları ve narın faydaları hakkında şunları anlattı:

“Nar fiyatları şuanda düştü diyebiliriz. Nar fiyatları son zamanlarda artış göstermedi ve daha da düşeceği bekleniyor. Tezgâhlarımızda narın fiyatı 2,5 lira. Nar satışlarımız şuanda gayet uygun ve vatandaşlarımız gelip alışverişini yapıyor.”

“ŞİFA KAYNAĞI OLARAK BİLİNEN NARIN VÜCUDUMUZA BİR ÇOK FAYDASI VAR”

Narın fiyatının düştüğünü ve uygun olduğunu aktaran esnaf Demirkol narın birçok faydası olduğunu ifade etti ve şunları söyledi:

“Şifa kaynağı olarak bilinen narın vücudumuza bir çok faydası var. Nar bol miktarda C vitamini, demir, potasyum içerir ve bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirir. Nar ayrıca kolesterolü ve şekeri dengeler, kanser hücrelerinin gelişmesine engel olur ve kalp sağlığının korunmasında da yardımcı olur. Kalp dostu olarak bilinen narın kan yapıcı özelliği vardır, enerji verir ve tansiyonumuzu dengeler. Narın hem kabuğunun hem de suyunun insan vücuduna bir çok faydası olduğu da bilinmektedir. Ama unutulmamalıdır ki tüm besinlerde olduğunu gibi nar da gereğinden fazla tüketilmemelidir ve mevsiminde tüketilmelidir.”

“HAYIRLI, HELAL VE BEREKETLİ KAZANÇLAR DİLİYORUM”

Narın tezgâhlardaki mevcut fiyatını belirten ve narın faydalarından bahseden esnaf Nazım Demirkol son olarak: “Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top