ESNAF VOLKAN IRMAK: “MANDALİNA; NEZLE, GRİP VE SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN OLDUKÇA YARARLIDIR”

121 okunma

Medya Batı Gazetesi olarak ilçemizde kurulan semt pazarında kış aylarının vazgeçilmezi mandalinanın faydalarını ele aldık.

“VÜCUDUMUZUN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİREN VE HASTALIKLARA KARŞI DİRENÇ SAĞLAYAN BİR MEYVEDİR”

Yaklaşık 15 yıldır pazarcılık yaptığını belirten esnaf Volkan Irmak mandalinanın faydaları hakkında şunları dile getirdi:

“Kış aylarının vazgeçilmezi mandalinanın bir çok faydası var. C vitamini açısından oldukça zengin olan mandalina; nezle, grip ve soğuk algınlığı için oldukça yararlıdır. Vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı direnç sağlayan bir meyvedir. Mandalina C vitamininin yanında E vitamini açısından da zengindir. Bunların yanında kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu olan mandalina kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Mandalina özellikle akşam yemeğinden sonra tüketildiği zaman uykusuzluğa iyi gelir. Karbonhidrat, kalsiyum, yağ, lif, potasyum, sodyum, demir, magnezyum, fosfor, brom ve şeker açısından da zengindir. Ama unutulmamalıdır ki tüm besinlerde olduğunu gibi mandalina da gereğinden fazla tüketilmemelidir.”

“MEVCUT FİYATLARLA YETERLİ KAZANÇ ELDE EDEMİYORUZ”

Mandalinanın faydalarından bahseden esnaf Volkan Irmak fiyatlar hakkında şunları söyledi:

“Tezgahımızda mandalinanın 3 kilosu 5 Lira. Mandalinanın alış fiyatı %10 artarken satış fiyatlarımız geçen haftaya göre aynı. Vatandaşın alım gücünün düşük olmasından dolayı fiyatlarda artışa gidemiyoruz. Böyle olunca da mevcut fiyatlarla yeterli kazanç elde edemiyoruz. İnşallah bu durum en kısa sürede düzelir ve hem vatandaşın hem de esnafın yüzü güler. Buradan tüm meslektaşlarıma ve tüm esnaflara hayırlı, helal ve bereketli kazançlar diliyorum.”(Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top