EVRENBEY MAHALLESİ ÇİFTÇİLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

618 okunma

Evrenbey Mahallesinde çiftçi bilgilendirme toplantısı yapıldı. Tarım ve Hayvancılık sektörünün gelişmesi ve çiftçilerin tarımsal faaliyetlerden daha fazla verim elde etmeleri amacıyla düzenlenen toplantıya Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Malkara İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cengizhan Erbaş, Ziraat Mühendisi Elçin Sarı ve çok sayıda çiftçi katıldı.

 

 

Toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya SARIKOCA, Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında Genç Çiftçi projeleri, tarım arazilerinin toplulaştırılması, buğdayda kalite ve kaliteye etki eden faktörler ile özellikle gübreleme ve toprakta organik madde ile ilgili konularda bilgilendirmede bulunurken, çiftçilerden gelen soruları cevaplandırdı.

İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş çiftçilerin daha çok bilgi sahibi olmaları için bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini belirterek "İlçe Müdürlüğü olarak amacımız gelişen teknolojiyi ve yenilikleri çiftçilerimize ulaştırmak ve daha bilinçli faaliyette bulunmalarını sağlamak. Bunun için tüm teknik personelimiz ile yoğun bir gayret içerisinde sahada çiftçilerimizin yanında olacaklarını belirtti. Ü

Evrenbey Mahallesi Muhtarı Nurettin Çelik, çiftçinin yoğun katılım gösterdiği toplantının çok faydalı olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. (Ferdi Çömlek)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top