FAİK ÖZTRAK’TAN MALKARA’DA SÜT VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ ÖZEL AÇIKLAMALAR

412 okunma

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında geldiği Malkara’da Süt Üreticiler Birliği’nde süt ve hayvancılık sektöriyle ilgili özel açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Öztrak’a Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP İlçe Başkanı Hülya Ertan, CHP Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten ve İlçe Yönetim Kurulu ve Kadın Kolları üyeleri eşlik etti.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Malkara Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil’e 24 Haziran başkanlık seçimlerinden sonra üreticilere ve hayvancılara yönelik hayata geçirmek istedikleri programlarını açıkladı; “Hükümet tarafından başlatılan Okul Sütü projesini sürekli hale getireceğiz. Bu projenin sürekliliğiyle birlikte süt fiyatları en üst noktada kalarak dalgalanmalar yaşanmayacak. Destek sistemini sanayiciyi koruyan değil üreticiyi koruyan bir sisteme çevireceğiz. Bu yeni sistemle tüketici de korunacak. Bunun dışında çiftçi kayıt sisteminden üretici kayıt sistemine geçeceğiz. Üretici kayıt sistemiyle birlikte üreticilerin ve hayvan sahiplerinin sosyal güvenlik primlerini ve tarım sigortası pirimlerini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Yem bitkilerine özel teşvik ve desteklerle ülkemizde üretilmesini sağlayacağız. Mümkün olduğu kadar yerli ürünlerimizle yem üretmeye çalışacağız. Üreticimizin ve hayvancımız üzerindeki bütün yükü alacağız. Çiftçilerin kredi faizlerinin tamamını sileceğiz. Faiz borcunu ve SGK borcunu ödeyen çiftçimize de sıfır faizli kredi vereceğiz. Ödemeyeni müfakatlandır… Ödeyeni cezalandır olmayacak. 24 Haziran’da gerçekleştirilecek başkanlık sistemiyle programımızı zaman geçirmeden hayata geçireceğiz “dedi. (Murat Yayın)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top