FUTSAL ŞAMPİYONU: GAZİ ÖMER BEY ANADOLU LİSESİ

168 okunma

Malkara’da “Genç Erkekler Futsal” kategorisinin final maçı oynandı.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda oynan final maçında, Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi ve Malkara Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.

Kazananın şampiyon olacağı maçta her iki takımda son düdüğe kadar mücadeleyi bırakmadı. Karşılıklı gollerin olduğu ilk yarı berabere bitti. İkinci yarıda iki fark geriye düşen Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi, kalesini gole kapatarak üst üste 3 gol birden attı ve şampiyon oldu.

MAÇIN İLK YARISI 3-3 BERABERE BİTTİ

Maça Malkara Anadolu Lisesi başladı. Her iki takımda maça hızlı başladı. Dakika 7’de Malkara Anadolu Lisesi maçın ilk golünü attı ve 1-0 öne geçti. Fakat aynı dakika içinde Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi gole cevap verdi ve skor 1-1 oldu. Karşılıklı atakların olduğu maçta Malkara Anadolu Lisesi 9. dakikada bir gol daha attı ve skoru 2-1 yaparak yeniden öne geçti. İlk golden sonra olduğu gibi Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi yine aynı dakika içinde gole cevap verdi ve skor 2-2 oldu. Beraberlik golünün ardından 10. dakikada Malkara Anadolu Lisesi yeniden öne geçmeyi başardı ve durum 3-2 oldu. Maçın 13. dakikasında Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi maçta üçüncü kez beraberliği yakaladı ve skoru 3-3’e getirdi. Maçın ilk yarısı 3-3 berabere bitti.

FİNAL MAÇININ KAZANANI GAZİ ÖMER BEY ANADOLU LİSESİ OLDU

Maçın ikinci yarısına Malkara Anadolu Lisesi daha etkili başladı. Malkara Anadolu Lisesi 16. dakikada 4-3 öne geçti. Bu golden bir dakika sonra Malkara Anadolu Lisesi bir gol daha attı ve durum 5-3 oldu. Maçta iki fark geriye düşen Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi 22. dakikada farkı bire indirdi ve skoru 5-4 yaptı. Maçın bitimine son üç dakika kala Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi ataklarını sıklaştırdı ve 27. dakikada aradığı golü buldu. Skor 5-5 oldu. Maçın 28. dakikasında Gazi Ömer Bey Anadolu Lise bir gol daha attı. İlk düdükten bu ana kadar rakibi karşısında ilk kez öne geçen Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi skoru 6-5 yaptı. Maçta başka gol olmadı. Final maçının kazananı Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi oldu.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda oynan final maçında öğrenciler spor salonunu tamamen doldurdu. Maçın başından sonuna kadar arkadaşlarını coşkuyla destekleyen öğrenciler maç sonunda dostluk pozu verdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top