“FUTSAL TURNUVASI” TÜM HEYECANIYLA DEVAM EDİYOR

168 okunma

İl genelinde yapılan okullar arası spor müsabakaları kapsamında oynanan “Futsal Turnuvası” Malkara’da tüm heyecanıyla devam ediyor.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda oynan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Genç Erkekler Futsal İl Birinciliği G Grubu müsabakaları oynanan ikinci tur başlarıyla devam etti.

GAZİ ÖMER BEY ANADOLU LİSESİ 2’DE 2 YAPTI

Düzenlenen turnuvanın G Grubunun ikinci tur maçlarında, Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.
*MAÇIN İLK YARISI
Maça H.H. Mes. ve Tek. And. Lisesi başladı. Maçın hemen başında H.H. Mes. ve Tek. And. Lisesi 16. saniyede golü buldu ve 1-0 öne geçti. Karşılıklı atakların olduğu çekişmeli geçen ilk yarıda H.H. Mes. ve Tek. And. Lisesi 8. dakikada bir gol daha attı ve 2-0 öne geçmeyi başardı. Rakibi karşısında 2-0 geriye düşen Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi 10. dakikada aradığı golü buldu ve skoru 1-1 yaptı. İlk yarı 2-1 H.H. Mes. ve Tek. And. Lisesi’nin üstünlüğü ile tamamlandı.
*MAÇIN İKİNCİ YARISI
İkinci yarıya istekli ve konsantre olmuş bir şekilde başlayan Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi 20. dakikada attığı gol ile skor 2-2 yaptı. Oyuna ağırlığını koyan Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi 25. dakikada bir gol daha attı ve rakibi karşısında 3-2 öne geçti. Bu golün ardından Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi 27. dakikada bir gol daha atmayı başardı ve skoru 4-2 yaptı. Rakibi karşısında 2-0 geriye düşen fakat maçı 4-2 kazanmayı bilen Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi böylece turnuvada 2’de 2 yaptı.

MALKARA ANADOLU LİSESİ SON DAKİKA GOLÜYLE KAZANDI

G Grubunun ikinci tur maçlarında karşı karşıya gelen diğer iki takım Malkara Anadolu Lisesi ve Şarköy Anadolu Teknik Lisesi oldu.
*MAÇIN İLK YARISI
Maçın ilk yarısına Şarköy Anadolu Teknik Lisesi başladı. Karşılıklı atakların olduğu, heyecanlı geçen maçta Şarköy Anadolu Teknik Lisesi 8. dakikada 1-0 öne geçti. Malkara Anadolu Lisesi yediği gole bir dakika sonra 9. dakikada karşılık verdi ve skoru 1-1 yaptı. Bu golün ardından 11. dakikada Malkara Anadolu Lisesi bir gol daha attı ve 2-1 öne geçti. Malkara Anadolu Lisesi aynı dakika içerisinde 11. dakikada bir gol daha atmayı başardı ve skor 3-1 oldu. Rakibi karşısında arka arkaya golleri yiyen Şarköy Anadolu Teknik Lisesi 12. dakikada yapmış olduğu etkili atak sonrasında gol atmayı başardı ve skor 3-2 oldu. Golün ardında Şarköy Anadolu Teknik Lisesi 13. dakikada bir gol daha attı ve skoru 3-3 yaptı. İlk yarının sonlarına doğru rakibi karşısında arka arkaya 3 gol yiyen Şarköy Anadolu Teknik Lisesi 15. dakikada attığı gol ile rakibine adeta cevap verdi ve arka arkaya 3 gol atarak ilk yarıyı 4-3 önde tamamladı.
*MAÇIN İKİNCİ YARISI
Her iki takım da ilk yarıda kıyasıya mücadele etti. İlk yarıdaki bu mücadele ikinci yarıda da kaldığı yerden devam etti. Malkara Anadolu Lisesi yapmış olduğu etkili atak sonrasında 17. dakikada beraberlik golünü attı ve skor 4-4 oldu. Şarköy Anadolu Teknik Lisesi beraberlik golünün ardından öne geçmek için yaptığı ataklarda bir türlü aradığı galibiyet golünü bulamadı. Rakibi karşısında oyun üstünlüğünü sürdüren Malkara Anadolu Lisesi de aradığı galibiyet golünü maçın son dakikasına kadar bulamadı. Maçtaki mücadele ve heyecan son saniyelere kadar devam etti. Malkara Anadolu Lisesi maçın son saniyelerinde galibiyet golünü buldu ve 5-4 maçı kazanmayı başardı.

ÖĞRENCİLER İKİNCİ TUR MAÇLARINDA DA ARKADAŞLARINI YALNIZ BIRAKMADI

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Genç Erkekler Futsal İl Birinciliği müsabakalarında öğrenciler ilk turda olduğu gibi G Grubu ikinci tur maçlarında da arkadaşlarını izlemek için tribünleri doldurdu. Öğretmenleri eşliğinde tribünlerde yer alan öğrenciler yaptıkları tezahüratlar ile arkadaşlarına maç boyunca destek oldu. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top