GEMİ İNŞA SEKTÖRÜ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

84 okunma

Vali Mehmet Ceylan başkanlığında ÇTSO toplantı salonunda gemi inşa sektörü bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda ÇTSO Meclis Başkanı Erdim Noyan, ÇTSO Başkanı İzzet Volkan ve Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal birer konuşma yaptılar.

Programda konuşan Vali Ceylan'' Bizler, Tekirdağ'daki sanayi potansiyelini artırmak, üretim ile gelişimini sağlamak ve aynı zamanda da teknoloji ile Ar-Ge üzerine yapacağımız çalışmalarla katma değeri yüksek teknolojik ürünlerle ülke ekonomimize ve geleceğimize katkı sağlamaya çalışıyoruz. Temmuz ayı içerisinde yapmış olduğumuz toplantıda, 'bizim Tekirdağ'ın önemli bir potansiyeli olan gemi inşaatı sektörünün tedarikçisi olarak neler yapabiliriz, savunma sanayine yönelik neler yapabiliriz ‘in arayışıyla ÇTSO'nun da katkılarıyla bazı tersanelere ziyarette bulunduk. Karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunduk. Bugün de bununla ilgili bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz.''

Vali Ceylan, yapılan bu olumlu projelere kendilerinin de devlet eli olarak gerek bürokratik gerekse diğer aşamalarda yardımcı olduklarını üretimin ve teknolojinin gelişmesi ile bölgeye katma değer sağlanacak bütün aşamalarda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından GİSBİR (Gemi İnşa Sanayicileri Birliği) Genel Sekreteri Mehtap Karahallı Özdemir tarafından gemi inşa sektörü hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top