GENÇ MÜHENDİS ADAYLARI BARETLERİNİ GİYDİ

84 okunma

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne yeni başlayanlar için “Baret Giyme Töreni” düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene Kırklareli Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün yanı sıra Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Doğan Ünal, Genç İnşaat Mühendisleri Öğrenci Kulübü Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Kadir Kılınç, İnşaat Mühendisi Turhan Gülaçar, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda konuşan Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, inşaat mühendislerinin insanların barınma, ulaşım ve birçok alanda gereksinimleri olan yapıların teknik şartnamelere, yasa ve yönetmeliklere uygun olarak yapılması için çalıştıklarını ifade etti. İnşaat mühendislerinin çok dikkatli olması gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. Şengörür, “Yapılacak olan en ufak hata geri dönülemez sonuçlara yol açacaktır. Sizlerin yapacağı, köprülerden ve yollardan insanlar geçecek, yapacağınız evlerde insanlar yaşayacak. Dolayısıyla sizlere bu hususta büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.

“BİZLER BU KONUDA ÖĞRENCİLERİMİZE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

Öğrencilerin lisans öğrenimleri boyunca kendilerini geliştirmeleri gerektiğine de dikkat çeken Şengörür, sözlerine şöyle devam etti: “Yabancı dilinize çok önem verin ve mutlaka geliştirin. Sizlere bir diğer tavsiyem teknoloji ve hız çağında yaşıyoruz. Bu sebeple alanla ilgili bütün eksiklerinizi tamamlamaya gayret edin. Kendinizi özellikle bir alanda geliştirin ve o alandaki programları takip edin. Bizler bu konuda öğrencilerimize her türlü desteği vermeye hazırız.”

“ÖĞRENCİNİN HAYATINA DOKUNDUĞUNDA ÖĞRENCİNİN ÇALIŞMA İSTEĞİ VE KENDİNE GÜVENİ ARTIYOR”

Genç İnşaat Mühendisleri Öğrenci Kulübü Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Kadir Kılınç, geleneksel olarak her yıl düzenlenen baret giyme töreninin öğrencilerin motivasyonunu arttırdığını dile getirdiği konuşmasında bu amaçla teknik geziler düzenlemeye ve kariyer günleri organize etmeye devam edeceklerini kaydetti. Kılınç, sözlerine şöyle devam etti: ”Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün de ifade ettiği üzere biz akademisyenler öğrencilerin hayatlarına dokunmalıyız. Çünkü bir akademisyen öğrencinin hayatına dokunduğunda öğrencinin çalışma isteği ve kendine güveni artıyor.”

Genç İnşaat Mühendisleri Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akif Taşkıran konuşmasında, kulüp faaliyetleri ve düzenledikleri teknik gezilerden bahsetti. “Kendimizi geliştirmek zorundayız” diyerek kişisel gelişimin önemine dikkat çeken Taşkıran, “Geleceğin başarılı inşaat mühendisleri olabilmemiz için kitap okumamız, yabancı dilimizi geliştirmemiz ve alanımızla ilgili yazılım programlarını öğrenmemiz lazım. Başarılı insanların hayatlarına baktığımızda hiçbiri vaktini uyuyarak harcamıyor ya da günlük dizileri takip etmiyor. Eğer geleceğin Mimar Sinanları olmak istiyorsak gerekli çabayı göstermeliyiz” dedi.

ETKİNLİĞİN SONUNDA GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSİ ADAYLARI BARETLERİNİ TAKTI

Törende kariyer gelişiminden bahseden İnşaat Mühendisi Turhan Gülaçar ise, eğitim hayatınız süresince alabildiğiniz tüm bilgileri almaya, kendinizi geliştirmeye çalışın. Sadece mesleki alanda değil yaşamın her alanında çevreye, doğaya, canlılara saygılı ve ülkesi için daha fazla üreten bireyler olmanızı temenni ediyorum” dedi. Öğrencilere mesleği sevdirme amacıyla yapılan etkinliğin sonunda genç inşaat mühendisi adayları baretlerini taktı. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top