GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ SARIKOCA MALKARA’DA

462 okunma

Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca ile Malkara Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş ilçeye bağlı İbribey ve Çınaraltı Mahallesinde üreticililerle bir araya gelerek sohbetlerde bulundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğünün Teknik personellerinin de katıldığı mahalle ziyaretlerinde Üreticilerin sorunlarını dinleyip, olası çözüm önerilerinde bulunan Zekeriya Sarıkoca ve Cengizhan Erbaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgiler verildi.

 Yapılan bilgilendirmelerde ayrıca meraların ve yem bitkisi üretiminin hayvancılık açısından önemine, buna paralel olarak hayvan hastalıkları ve buzağı ölümlerine değinildi. İl ve ilçe Müdürleri tarafından,  İbribey Mahallesinde ot verimi zayıf  olan bazı mera parsellerinde uygulanacak tohum takviyesine yönelik ekim planları yapıldı. Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca ile Malkara Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cengizhan Erbaş daha sonra Çınaraltı Mahallesinde Genç Çiftçi Projesinden faydalanan büyük baş hayvan işletmesini gezdi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top