HEDEFİMİZ MALKARA'DAN OLİMPİYAT SPORCULARI ÇIKARTMAK

234 okunma

Malkara Taekwondo Spor Kulübü sporcusu Feyzanur Akçay 59 kiloda yıldızlar kategorisinde elde ettiği 2.lik derecesi ile İspanya'nin Barcelona kentinde düzenlenecek Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda Milli takımımızı, gençlerde ise Beste Türkoğlu 2.lik, ümitler 87 kiloda Ali Bıçakçı 3.lük, yine gençlerde 69 kiloda Barış Bıçakçı elde ettiği 3.lük dereceleriyle Polonya'nın Varşova şehrinde düzenlenecek olan Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda Ümit Milliler olarak ülkemizi, şanlı bayrağımızı ve Malkara’mızı temsil edecek.

01.06.2018-10.06.2018 tarihleri arasında Bulgaristan'in Plovdiv şehrinde düzenlenen tüm Avrupa'dan yüzlerce sporcunun katıldığı 1.Avrupa Multi Avrupa Çoklu (yıldızlar – gençler -  ümitler - büyükler) oyunlarında Feyzanur Akçay 59 kiloda yıldızlar kategorisinde elde ettiği 2.lik derecesi neticesinde 29.11.2018-02.12.2018 tarihleri arasında İspanya'nin Barcelona kentinde düzenlenecek olan Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda Milli takımımızı direkt temsil etme hakkı kazanmış, öte yandan yine aynı turnuvada elde ettikleri derecelerle sırasıyla gençlerde Beste Türkoğlu 2.lik, ümitler 87 kiloda Ali Bıçakçı 3.lük, yine gençler 69 kiloda Barış Bıçakçı elde ettiği 3.lük dereceleriyle 8-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Polonya'nın Varşova şehrinde düzenlenecek olan Avrupa Taekwondo Şampiyonası'nda Ümit Milliler olarak ülkemizi, şanlı bayrağımızı ve Malkara’mızı seçmelere girmeden Kotali olarak direkt temsil etme hakkı kazanmışlardır. 

‘HEDEFİMİZ MALKARA'DAN OLİMPİYAT SPORCULARI ÇIKARTMAK VE MİLLİ SPORCULARIN SAYISINI ARTTIRMAK’

Malkara Taekwondo Spor Kulübü kurucusu ve antrenörü Gökhan Fındık, sporcularının başarılarıyla ilgili olarak; İnandığım bu uğurda yola çıkarken kendime hedefler koymuştum. Fakat sanırım bu hedeflerim biraz erken gerçekleşti. Kulüp olarak bir sonraki hedefimiz Malkara'dan Olimpiyat sporcuları çıkartmak ve milli sporcuların sayısını arttırmak. Tüm bunların yanı sıra başarıya giden yolda yalnız değildik. Malkara Kaymakamımız Sayın Erkan Karahan, Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Yurdakul, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali Saraç, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Sevdican Doğan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Remzi Barış tüm STK diğer tüm mülki idari amirler, değerli esnaflarımız ve arkamızda yanımızda durup bize inanarak manevi güç veren halkımıza şükran ve minnetlerimi sunarım” dedi. 

Son olarak kısa bir hatırlatmayla bitiren Malkara Spor Kulübü Taekwondo Antrenörü Gökhan Fındık velilere seslenerek fiziki şartların yerine getirilmesi ve çocuklarınız ile ilgili gerekli analizler bilimsel incelemelerin ışığında Taekwondo'ya başlama yaşlarını 5 yaş ve üzeri olarak uygun görüyorum ve bugün çocuklarınızın dikkat, disiplin, karakter gelişimi, özgüven açısından en az 1 spor dalı ile ilgilenmelerini uygun görüyor, çocuklarınızı spora teşvik ederken uzman kişilerin gözetmenliği ve sertifikalı, belgeli antrenörlerin eğitmenliğinde spor yapmalarına özen göstermenizi tavsiye ediyorum diye konuştu. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top