HEMİT İLKOKULU’NDA YAKLAŞIK ÜÇ YIL ÖNCE BAŞLAYAN ÇALIŞMALAR NETİCESİNİ VERDİ

132 okunma

Malkara Hemit İlkokulu’nun yaklaşık üç yıl önce okul bünyesindeki kütüphanenin düzenlenmesi ve zenginleştirilmesi hedeflenmişti.

Okuyan Toplam” sloganın benimsendiği okul kütüphanesinin son durum ve kitap okumanın genç nesillere aktarılması konusunda yapılan açıklamada şu sözlere yer veridi:

"376 OLAN KİTAP SAYIMIZ 1569 OLDU”

“Okul kütüphanemizde yaklaşık üç yıl önce başlayan çalışmalar neticesini verdi. Okul kütüphanemiz idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve mahalle sakinlerimizin yardımıyla zengin bir içeriğe kavuştu. 2015/2016 Eğitim ve Öğretim yılı başında 376 kitap bulunun kütüphanemizde şu an 1569 kitap bulunuyor ve bu sayı her geçen gün artıyor.”

“İSTEYEN ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZ ÖDÜNÇ KİTAP ALARAK EVLERİNDE OKUYABİLME İMKÂNLARINA SAHİP”

Geliştirilen ve zenginleştirilen kütüphane ile ilgili yapılan çalışma şöyle devam etti:

“OKUYAN BİREY OKUYAN BİR TOPLUMU OLUŞTURUR, GELİŞEN BİR BİREY GELİŞEN BİR TOPLUMU OLUŞTURUR”

“Nöbetçi öğrencilerin gözetiminde, öğrencilerimiz teneffüs ve öğle aralarında okul kütüphanemizi rahatlıkla kullanabiliyor. Ayrıca isteyen öğrenci ve velilerimiz ödünç kitap alarak evlerinde okuyabilme imkânlarına sahip. Okuyan, düşünen ve sorgulayan bireylerin yetişmesi geleceğe yapılabilecek en büyük yatırımlardan biridir. Bu bağlamda okul kütüphanemizin hem öğrencilerimize ve hem de velilerimize faydalı ve yararlı olmasını temenni ediyoruz. Kütüphanemizde bulunan kitap sayımızı arttırmaya ve kitap içeriklerimizi çeşitlendirmeye devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki; okuyan birey okuyan bir toplumu oluşturur, gelişen bir birey gelişen bir toplumu oluşturur. Buradan okulumuz olarak kütüphanemizin geliştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top