HEMİT MAHALLESİ’NDE YENİ CAMİ YAPIMI İÇİN ESKİ CAMİNİN YIKIMINA BAŞLANDI

103 okunma

Malkara Belediyesi ekipleri, Hemit Mahallesinde yeni cami yapımı için eski caminin yıkımına başladı.

Hemit Mahallesindeki mevcut cami vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verememesi ve riskli yapı durumuna geçmesi nedeniyle Hemit Mahallesi’ne eski caminin olduğu alana vatandaşların daha ferah bir ortamda ibadetlerini yerine getirebilmesi için Malkara Belediyesi tarafından yapılacak olan yeni caminin ilk çalışmaları başladı. 

Hemit Mahallesindeki vatandaşların ibadet ihtiyaçlarını gerçekleştirecekleri yeni cami inşaat çalışmalarına başladıklarını belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; 

“ŞİMDİDEN YENİ CAMİ HEMİT MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN” 

“Mahallemize ihtiyacı olan yeni camiyi kazandırmak için eski cami inşaatının yıkımını belediye ekiplerimiz ile gerçekleştiriyoruz. Yıkım işlemi tamamlanması ve alanın temizlenmesi ile birlikte yüklenici firma olan Gören Hafriyat İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yeni caminin sözleşmemiz çerçevesinde yapımını gerçekleştirecek. En kısa süre içerisinde yüklenici firma yeni caminin inşaatını tamamlayarak vatandaşlarımızın ibadet hizmetine sunacağız. Şimdiden yeni cami Hemit Mahallemize hayırlı olsun.” dedi. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top