İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ERSAN ULUSAN MALKARA’DA

109 okunma

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Malkara’da okul müdürleri ve müdür yardımcılarıyla buluştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan Malkara Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda “Eğitimin Niteliğini Geliştirme Toplantısı”na katıldı.

Malkara Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi Personeli Gürcan Ayvaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sevdican Doğan, Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcıları, ilçe okul müdürleri ve müdür yardımcıları, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler ve basın mensupları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan toplantı kapsamında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“EĞİTİMDE NİTELİĞİN ARTTIRILMASI, GELİŞTİRİLMESİ HER ZAMAN BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”

“Eğitimde niteliğin arttırılması, geliştirilmesi her zaman için bizim olmazsa olmazımızdır. Bu kapsamda yapmış olduğumuz çalışmalarımızı, eğitime nasıl daha fazla fayda sağlayabiliriz düşüncesiyle gerçekleştiriyoruz. Bu süreç içerisinde de okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve ilçe milli eğitim müdürlüklerimizle sürekli iletişim halinde bulunuyoruz. Hedefimiz her okulumuzun birer okul gelişim planını hazırlaması. Aynı zamanda her okulumuzun kendi okul türünde ve kendi okul türündeki diğer okullarımızla kendi bulunduğu gerçeklik içerisinde, güçlü yanlarını, zayıf yanlarını, fırsatlarını ve tehditlerini belirlemesi. Bu anlamda okullarımızın hiçbiri bir değeriyle mukayese edilmeyecek.”

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan konuşmasına şöyle devam etti.

“GZFT ANALİZİ, OKUL GELİŞİM MODELİMİZİN BİRİNCİ ÖNEMLİ AYAĞI OLACAKTIR”

“İlimizde uygulanan projelerimizle ve yapılan saha çalışmalarıyla ilgili çalıştay sonuç raporlarını bir referans kaynak olarak okullarımıza sunduk. 20 başlık altında bunları sizlerle paylaştık. Bizler okullarımızın hem uygulanan projeleri hem de okulların daha önce yapmış olduğu çalıştay sonuç raporlarını birer yardımcı kaynak olarak değerlendirip doğru okul gelişim modellerini hazırlamalarını istiyoruz. Yapılacak olan çalışmalar elbette bununla sınırla kalmayacak. Bunlar sadece birer kaynak olacak. Bu bağlamada GZFT Analizi (Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar, Tehditler) okul gelişim modelimizin birinci önemli ayağı olacaktır. Her okulumuzun bulunduğu durum kendi özelinde değerlendirilmelidir.”

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan sözlerini şöyle tamamladı:

“ŞEKİLDE DEĞİL EYLEMDE KARŞILIK BULACAK BİR EĞİTİM GELİŞİM PLANI HEDEFLİYORUZ”

“Herkesin katılacağı ve sahipleneceği, şekilde değil eylemde karşılık bulacak, uygulanabilecek bir eğitim gelişim planı hazırlığı beklentisindeyiz. Sizlere bunu yaparken her türlü desteği vereceğimizi de belirtmek istiyoruz. Okul gelişim modellerini İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri onaylayacak. Statik değil, doğruda değişebilir bir gelişim planı hedefliyoruz.  Hep beraber eğitimde ve öğretimde ülkü ve fikir birliği yapabileceğimiz, konumuzun eğitim ve öğretim olduğu bir okul gelişim modelinin, çalışma barışı içerisinden hazırlamasını istiyoruz. Bunu da yaparken tüm personelimizle beraber iletişim halinde olunmasının daha faydalı olacağını belirtiyoruz. Son olarak gerçeklik ve eyleme dönüşebilen bir gelişim planı hazırlanılması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. Toplantıya katılımınız için sizlere bir kez daha teşekkür ediyor ve görevlerinizde başarılar diliyoruz.”

Malkara Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen “Eğitimin Niteliğini Geliştirme Toplantısı” görüşülen konuların ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top