İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

144 okunma

Malkara İlçe Jandarma Komutanlığı Personeli “Trafik Haftası” kapsamında öğrencilerle buluştu.

Düzenlenen programı dâhilinde Malkara Balabancık İlkokulu’nda bulunan İlçe Jandarma Personeli öğrencilere “Trafik Kuralları” hakkında çeşitli bilgiler aktardı.

“Trafik Eğitimi” programında görevli İlçe Jandarma Personelinin öğrencilere aktardığı bilgilerden bazıları şöyle:

“SÜRÜCÜLER VE ARAÇLAR NASIL TRAFİKTE BİRER ETKEN İSE, SİZLER DE TRAFİKTE YAYA OLARAK BİRER ETKENSİNİZ”

“Trafik insanların, araçların, hayvanların karayolundaki hal ve hareketleri olarak tanımlanabilir. Sizler okula gelip giderken veya okul bahçesinden çıktığınız andan itibaren birer yayasınız ve trafiğin içerisinde birer unsursunuz. Sürücüler ve araçlar nasıl trafikte birer etken ise, sizler de trafikte yaya olarak birer etkensiniz.”

“ZORUNLU KALINMADIKÇA YAYALAR KALDIRIMDAN İNMEMELİ VE KARAYOLUNDA YÜRÜMEMELİ”

“Zorunlu kalınmadıkça yayalar kaldırımdan inmemeli ve karayolunda yürümemeli.  Özellikle öğrenciler okula gelip giderken kulaklığı kulağına takıyor ve yürümeye başlıyor. Fakat etrafından gelebilecek herhangi bir uyarıcı sese karşı savunmasız olabileceğini unutuyor. Müzik elbette dinleyeceğiz fakat en azından tek kulağımızın açık olması daha güvenli olacaktır.”

“OKULA GELİP GİDERKEN MÜMKÜN OLDUĞUNCA TRAFİK AKIŞININ AZ OLDUĞU SOKAKLARI TERCİH ETMELİYİZ”

“Bunun yanında park etmiş arabaların yanından geçerek yola çıkacağımız zaman çok dikkatli olmalıyız. Güvenli ve kontrollü bir şekilde adım atmalıyız. Çünkü seyir halinde olan sürücü o an bizi park halindeki aracın arkasından çıkarken fark edemeyebilir. Aynı zamanda okula gelip giderken mümkün olduğunca trafik akışının az olduğu sokakları tercih etmeliyiz.”

ÖĞRENCİLER VE JANDARMA PERSONELİ SORU CEVAP EŞLİĞİNDE HEM EĞİTİCİ HEM DE EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRDİ

Hazırlanan slâyt üzerinde verilen “Trafik Eğitimi” eğitiminde öğrenciler ve Jandarma Personeli soru cevap eşliğinde hem eğitici hem de eğlenceli vakit geçirdi. Eğitim programı sonrasında görevli Jandarma Personelleri, Malkara İlçe Jandarma Komutanlığı’nın öğrencilere yönelik vermiş olduğu eğitimlerin belirli bir plan dâhilinde devam edeceğini ifade etti.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI’NIN GÖNDERMİŞ OLDUĞU ÇEŞİTLİ MATERYALLERİ ÖĞRENCİLERE HEDİYE EDİLDİ

“Trafik Haftası” kapsamında gerçekleştirilen buluşmada İlçe Jandarma Personelleri, T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’nın göndermiş olduğu çeşitli materyalleri öğrencilere hediye etti. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top