İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, “DÖGEP” ve “YÖGEP” TOPLANTISI YAPTI

209 okunma

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı ve Yönetici Gelişim Planı toplantıları yapıldı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı ve Yönetici Gelişim Planı toplantıları ile ilgili açıklamalarda bulunan Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şu bilgilere yer verdi:

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ GELİŞİM PROGRAMI KAPSAMINDA YAPILAN AÇIKLAMA

“İlçemiz okullarında çalışan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmenlerimizin, mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan DÖGEP kapsamında Mart ayı faaliyeti olan, öğretmenlere ve yeni nesillere örnek teşkil edecek, ülkemizin din eğitimine, ilmi, tarihi ve kültürel mirasına katkıda bulunan bilim insanlarının ve öncü şahsiyetlerin hayatlarıyla ilgili sunum Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Önemli ve ilgili konular konuşularak karara bağlanmıştır.”

YÖNETİCİ GELİŞİM PLANI KAPSAMINDA YAPILAN AÇIKLAMA

“İlçemizdeki İmam Hatip Okulları Okul İdarecileri ile Yönetici Gelişim Planı Toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, Şube Müdürü M. Kemal Koç ve Yıllarca Malkara´da öğrenci yetiştirmiş, eğitime hizmet etmiş ve eğitime adanmış bir hayat yaşayan emekli Tarih Öğretmeni Talat Kök de katıldı. Toplantıda idarecilerimiz, emekli öğretmenimizin hayat ve eğitim tecrübelerinden bilgi, birikim ve tecrübelerinden istifade etmek amacıyla not aldılar. Toplantı, Milli Eğitim Müdürümüz Ali Saraç´ın emekli öğretmenimize plaket takdimi ile sona erdi.”

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı ve Yönetici Gelişim Planı toplantıları ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında bu toplantıların belirli aralıklarla devam edeceği bilgisi aktarıldı. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top