İLÇE SPOR MÜSABAKLARINDA MALKARALI ÖĞRENCİLER KIYASIYA MÜCADELE ETTİ

137 okunma

T.C. Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlene “İlçe Birinciliği Spor Müsabakaları”nın ikinci gününde Malkaralı öğrenciler kıyasıya mücadele etti.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen spor müsabakalarının ikinci gününde öğrenciler, “Küçük Erkekler Futsal” ve “Yıldız Erkekler Basketbol” kategorilerinde ter döktü.

“KÜÇÜK ERKEKLER FUTSAL”:  İMAM HATİP ORTAOKULU 4-1 GALİP GELDİ

“Küçük Erkekler Futsal” kategorisinin ilk maçında İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu karşı karşıya geldi. Maça Ş. S. Vural başladı. Kontrollü başlayan maçta ilk gol 3. dakikada İmam Hatip Ortaokulu’ndan geldi. Skor 1-0 oldu. Ş. S. Vural maçın 6. dakikasında beraberlik golünü attı ve skoru 1-1’ getirdi. Bu golün hemen ardından İmam Hatip Ortaokulu 7. dakikada bir gol daha attı ve skor 2-1 oldu. Maçın 13. dakikasında penaltı kazanan Ş. S. Vural beraberlik fırsatını değerlendiremedi ve penaltı vuruşunda kaleci topu kurtardı. Maçın ilk yarında kalecilerin kurtarışları dikkat çekti.

HER İKİ TAKIMIN KALECİSİ DE KURTARDIKLARI ŞUTLAR VE PENALTILAR İLE GÖZ DOLDURDU

Maçın ikinci yarısında oyuna hızlı başlayan taraf İmam Hatip oldu. 17. dakikada penaltı kazanan İmam Hatip kaleciyi geçemedi. İkinci yarıda her iki takımın kalecisi de kurtardıkları şutlar ve penaltılar ile göz doldurdu. Maçın son dakikalarına girildiğinde İmam Hatip 29. dakikada topu ağlara göndererek 3-1 öne geçti. Bu gol karşısında yıkılan Ş. S. Vural aynı dakikada bir gol daha yedi. Maçı 4-1 İmam Hatip Ortaokulu kazandı.

M.UYSAL ORTAOKULU VE N. H. PULLUKÇU ORTAOKULU GALİBİYET İÇİN SONUNA KADAR SAVAŞTI

“Küçük Erkekler Futsal” kategorisinin ikinci maçında Mustafa Uysal Ortaokulu ve Nurten Hüsnü Pullukçu Ortaokulu karşı karşıya geldi. Maça başlayan taraf M. Uysal oldu. Henüz 1. dakikada M. Uysal 1-0 öne geçmeyi başardı. Fakat aynı dakika içerisinde N. H. Pullukçu hızlı bir atak yaparak golü attı ve skoru 1-1 yaptı. Hızlı ve çekişmeli geçen maçın 4. dakikasında M. Uysal tekrardan öne geçmeyi başardı ve skor 2-1 oldu. Beraberlik golünü arayan N. H. Pullukçu 13. dakikada penaltı kazandı ve topu ağlara göndererek bir kez daha beraberliği sağladı. Maç 2-2 oldu. Aynı dakika içerisinde kontra atağa çıkan M. Uysal ceza sahası dışından şutunu çekti fakat top üst direkten döndü. İlk yarıyı önde kapatmak isteten M. Uysal son dakikalarda ataklarını sıklaştırdı. M. Uysal ilk yarının sonunda iki net pozisyonu gole çeviremedi. İlk yarı 2-2 bitti.

MAÇIN NORMAL SÜRESİ 4-4 BERABERE BİTTİ

Maçın ikinci yarısının hemen başında 16. dakikada N. H. Pullukçu penaltı kazandı ve topu ağlara göndererek 3-2 öne geçti. N. H. Pullukçu’nun üstünlüğü kısa sürdü. Maçın 17. dakikasında M. Uysal skoru 3-3 getirdi. Dakika 21’i gösterdiğinde bu kez penaltı kazanan taraf M. Uysal oldu. M. Uysal öne geçme fırsatını kullanamadı ve penaltı atışını kaçırdı. Penaltı sonrası 23. dakikada gelişen atakta M. Uysal attığı gol ile 4-3 yeniden öne geçti. Beraberlik golü için bastıran N. H. Pullukçu aradığı golü maçın son 15 saniyesinde yakaladığı kontra atak ile buldu. Maçın bitimine 15 saniye kala skoru 4-4 yapan N. H. Pullukçu gol sonrası büyük bir sevinç yaşarken, son saniye golünü kalesinde gören M. Uysal adeta yıkıldı.

MAÇ KAZANAN TARAFI BELİRLEMEK İÇİN SERİ PENALTI ATIŞLARI İLE DEVAM ETTİ

M.UYSAL: 4 (3) – N. H. PULLUKÇU: 4 (2)

Maç kazanan tarafı belirlemek için seri penaltı atışları ile devam etti. İlk penaltı atışını N. H. Pullukçu kullandı ve topu ağlara göndererek seri penaltı atışlarında 1-0 öne geçti. Topun başına geçen M. Uysal gol atmayı başardı ve 1-1 oldu. İkinci penaltı vuruşu için beyaz noktaya gelen N. H. Pullukçu topu ağlara göndermeyi başardı ve 2-1 oldu. M. Uysal ikinci penaltıda kaleciyi geçemedi. Üçüncü penaltı atışını kullanan N. H. Pullukçu farkı açamadı ve kaleci penaltı vuruşunu kurtardı. Beraberlik için topa yaklaşan M. Uysal skoru 2-2 yaptı. Bir kez daha öne geçmek isteyen N. H. Pullukçu dördüncü penaltı atışında direğe takıldı. Öne geçme şansını yakalayan M. Uysal bu fırsatı kaçırmadı ve durum 3-2 oldu. Yeniden skoru dengelemek isteyen N. H. Pullukçu beşinci ve son penaltı atışını gole çeviremedi. M. Uysal’ın kalecisi topu kurtarmayı başardı. Çekişmeli geçen, son saniye golünün olduğu ve seri penaltı atışlarının yapıldığı maçı M. Uysal kazandı.

Turnuvanın ikinci gününde öğrencilerin yarıştığı bir diğer kategori “Yıldız Erkekler Basketbol” oldu.

“YILDIZ ERKEKLER BASKETBOL”: ATATÜRK ORTAOKULU, BALABANCIK ORTAOKULU’NU 43-10 YENDİ

“Yıldız Erkekler Basketbol” kategorisinin ilk maçı; Balabancık Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu arasında oynandı. Hava atışı ile başlayan maçta topu kazanan taraf Atatürk Ortaokulu oldu. Maçın ilk sayısı Atatürk Ortaokulu’ndan geldi.
*1. Çeyrek: 10-0 Atatürk önde tamamladı. *2. Çeyrek: 18-4 Atatürk önde tamamladı.
*3. Çeyrek: 34-6 Atatürk önde tamamladı. *4. Çeyrek: 43-10 Atatürk önde tamamladı.

“Yıldız Erkekler Basketbol” kategorisinin ilk maçında Atatürk Ortaokulu, Balabancık Ortaokulu’nu 43-10 yendi. Atatürk Ortaokulu maçta toplam 8 faul yaparken, Balabancık Ortaokulu toplam 5 faul yaptı.

“YILDIZ ERKEKLER BASKETBOL”: M. UYSAL ORTAOKULU, Ş. S. VURAL ORTAOKULUNU 39-14 YENDİ

“Yıldız Erkekler Basketbol” kategorisinin ikinci maçında Mustafa Uysal Ortaokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu karşı karşıya geldi. Hava atışı ile başlayan maçta topu kazanan taraf Mustafa Uysal oldu. Maçın ilk sayısı Şehit Selim Vural’dan geldi.
*1. Çeyrek: 13-1 M. Uysal önde tamamladı. *2. Çeyrek: 21-9 M. Uysal önde tamamladı.
*3. Çeyrek: 29-9 M. Uysal önde tamamladı. *4. Çeyrek: 39-14 M. Uysal önde tamamladı.

“Yıldız Erkekler Basketbol” kategorisinin ikinci maçında Mustafa Uysal Ortaokulu, Şehit Selim Vural Ortaokulu’nu 39-14 yendi. M. Uysal maçta toplam 4 faul yaparken, Ş. S. Vural toplam 3 faul yaptı.

Spor müsabakalarının ikinci gününde kazanılan ve kaçırılan penaltı atışları ve son saniye golü sonrası seri penaltılara giden maç damga vurdu. Turnuvanın ikinci gününde seyirciler keyifli ve heyecanlı geçen maçlar izledi.

Öğretmenler ve öğrenciler mücadele eden arkadaşlarına maç öncesinde, maç esnasında ve maç sonunda sonuna kadar destek oldu. Oynanan maçlar sonrasında kazanan takımın ve kaybeden takımın öğrencileri bir araya gelerek dostluk pozu verdi. Bu davranış seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top