İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ BAKIMEVİNİ ZİYARET ETTİ

549 okunma

Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri Huriye Çolakoğlu, Bircan Bayol ve okul müdürü Kenan İşcan ile birlikte Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ni ziyaret ettiler.

 

 

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da katıldığı yaklaşık bir saat süren ziyarette öğrenciler barınaktaki hayvanlara sevgi gösterisinde bulunup aralarında topladıkları paralarla aldıkları mamaları hediye ettiler.

“ÇOCUKLARIMIZA UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATTIK”

Ziyaret sonunda açıklamalarda bulunan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Kenan İşcan; “Çocuklarımızı hayvanlarla tanıştırmak, onların duyarlılığını arttırmak amacıyla Süleymanpaşa Belediyesi ile işbirliğinde içinde bir çalışma yaptık. Oldukça da güzel bir çalışma oldu. Başkanımız Ekrem Eşkinat da bizim ziyaretimize katılarak sürpriz yaptı ve bizi mutlu etti. Başta Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat olmak üzere Sağlık İşleri Müdürü Dinçer Çolakoğlu ve Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ndeki çalışanlara çok teşekkür ederim. Hep birlikte çocuklarımıza unutulmaz bir gün yaşattık.” diye konuştu.

“TEK AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİ AŞILAMAK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunurken; “Geçtiğimiz yıl başlayan projemizde, farklı farklı okullardan öğrencilerimiz haftanın iki günü Süleymanpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ne gelerek buradaki misafir hayvanlarımızı tanıyıp onlarla güzel duygular paylaşıyorlar. Bu projedeki tek amacımız çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak. Burada çocuklarımıza karşılıksız sevgi, merhamet duymak, paylaşmak gibi duygular aşılanıyor. Sokaklardan yaralı ya da hasta olduğu için Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ne getirilen sokak hayvanlarımız ise misafirleri sayesinde oldukça mutlu anlar yaşıyor.” dedi.

 Ziyaret sonunda Süleymanpaşa Belediyesi tarafından öğrencilere meyve suyu ve kurabiye ikram edilirken çekilen hatıra fotoğrafı ile ziyaret sona erdi. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top