İSTANBUL PEYNİR FESTİVALİ’NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN STANDI MALKARA OLDU

220 okunma

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası ve Malkara Ticaret Borsası işbirliğiyle İstanbul Kongre ve Kültür Merkezinde 1. si düzenlenen Peynir Festivali Etkinliği’ne Malkara İlçesi’ni temsilen Buğra Peynir Helvası, Naloğlu Peynircilik, Yaman Peynircilik ve Altay Kuruyemiş firmaları ile katılım sağlandı.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA SÜT ÜRÜNLERİ VE GIDA FİRMALARININ KATILDI

Türkiye’nin dört bir yanında süt ürünleri ve gıda firmalarının katıldığı etkinlik İstanbullular tarafından yoğun ilgiyle karşılanırken, en çok ziyaret edilen ve dikkat çeken stant Malkara TSO-Malkara TB standı oldu.

“İDDİAMIZ BÜYÜK, EN LEZZETLİ SÜT ÜRÜNLERİ MALKARA’DA ÜRETİLİYOR”

Konu ile ilgili ortak açıklama yapan Malkara TSO Başkanı Ümran Bilgin ve Malkara, TB Başkanı Atilla Ayaz: “İddiamız büyük, en lezzetli süt ürünleri Malkara’da üretiliyor. Bu potansiyel doğrultusunda ürünlerimizin ulusal ve uluslararası çapta tanınması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Coğrafi İşaret sürecini tamamladık. Tekirdağ İlinin ilk ve tek coğrafi işaretini Malkara’ya kazandırdık. Bu doğrultuda Ülkemizde tesis edilen büyük etkinliklere katılmaya, üyelerimizi de bu etkinliklere katılmaya teşvik ediyoruz.

“ODAMIZ VE BORSAMIZ MALKARA SEVDASIYLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEK”

Festivale katılan tüm firmalarımıza İlçemizi laikiyle temsil ettikleri için teşekkür ederiz. Odamız ve Borsamız Malkara sevdasıyla çalışmaya devam edecek” ifadelerine yer verdiler. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top