KANSER FARKINDALIK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

103 okunma

Çorlu Belediyesi ve Çorlu Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliğinin yanı sıra Kent Konseyinin katkılarıyla gerçekleştirilen "Kanser Farkındalık" eğitim semineri Van Kahvaltı Sarayı'nda düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Perin, Çorlu Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Müdürü Uzman Dr. P. Eylül Taneri ile Çorlu Belediye Meclis Üyesi Sevgi Kurt ve çok sayıda kadın katıldı.

Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Perin kanserle mücadelenin önemine değinirken Çorlu Belediye Meclis Üyesi Sevgi Kurt da kanser konusunda kadınları bilgilendirmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Daha sonra Çorlu Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Müdürü Uzman Dr. P. Eylül Taneri, kanser hastalığı ve yaşanan süreç hakkında açıklamalarda bulundu ve kanserde erken teşhisin önemini dile getirerek katılımcı kadınlarla seminer verdi.

Taneri ayrıca KETEM bünyesinde meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kalın barsak kanseri taramalarının ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini hatırlattı. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top