KARAKAŞ, GURURUMUZ OLDU

128 okunma

Trakya gazeteciler Derneğimizin kurucusu, onursal başkanı ve Sonhaber Gazetesi Başyazarı Lütfü Karakaş’ın KÜRESEL GAZETECİLER KONSEYİNİN Kurucuları arasında önemli bir görevde olması bizleri oldukça sevindirmiştir.

Türkiye, Orta Asya, Kafkaslar, Balkanlar ve Ortadoğu öncelikli olmak kaydıyla, tüm ülkelerde gazetecilerin mesleki, sosyal ve kültürel değerlerini arttırıcı, kaynaşma ve dayanışmayı geliştirici önlemler alınmasını sağlamak üzere çalışmalar yapmak amacı ile kurulan Küresel Gazeteciler Konseyinin kurucuları arasında olan Lütfü Karakaş, bizleri sevindirdiği kadar gururlandırmıştır.

Ayrıca Trakya Gazeteciler Derneği olarak KGK’nin Yerel Medya Meclisinde yer almamız bizleri daha da sevindirmiştir.

Lütfü Karakaş’ın kurucular arasında önemli bir yerde olduğu Küresel Gazeteciler Konseyi; evrensel gazetecilik ve iletişim kuralları ile etik ve ahlaki değerleri daima düstur olarak benimseyecek, birlik, üyesi bulunan tüzel ve gerçek kişilerin faaliyet gösterdiği ülkelerde, mesleki dayanışmayı arttıracak,temel hak ve hürriyetleri etkin kılacak, ifade ve fikir özgürlüğünün sağlanmasında  ve sürdürülmesinde büyük bir rol oynayacak.Konsey ayrıca Mesleğimizin etik ve ahlaki değerlerinin korunması ve geliştirilmesi için de çalışmalar yapacak.

Trakya Gazeteciler Derneği olarak, Derneğimizin Kurucusu,onursal ve gönüllerimizin başkanı Lütfü Karakaş’ı tebrik ediyor.Çalışmalarında başarılar diliyor ve KGK’nın da gazetecilerin sorunlarını çözmede bugüne kadar atılmayan adımları atacağına da inanıyoruz.

Artık, Trakya’nın yerel medyasının da Ankara’da gözü kulağı var.Ve tüm Trakya medyasının  temsilcisi olarak KGK’de olan  Lütfü Karakaş var.

Başarılar Karakaş, Başarılar KGK… (Murat Yayın)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top