KAYMAKAM KARAHAN MUHTARLARLA BULUŞTU

141 okunma

Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Malkara Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantı kapsamında açıklamalarda bulunan Kaymakam Erkan Karahan şunları ifade etti:

“HEP BİRLİKTE YAŞANAN SORUNLARA KARŞI ÇÖZÜMLER ÜRETMEK İÇİN BİR ARAYA GELDİK”

“Her ay rutin olarak düzenlemiş olduğumuz toplantılarımıza 2019 yılında da kaldığımız yerden devam ediyoruz. Burada sizlerin dertlerini, sıkıntılarını, dile getirmek istediklerini dinlemek ve hep birlikte yaşanan sorunlara karşı çözümler üretmek için bir araya geldik. Bilindiği üzere ilçemizde yoğun bir kar yağışı oldu. İlçedeki son durumu tüm kurumlarımız ve tüm ekiplerimizle birlikte yakından takip ettik. Kar yağışının durmasının ardından da ilçe genelinde çalışmalar devam ediyor. Siz muhtarlarımızla belirli aralıklarla görüşmeye ve iletişim halinde olmaya devam edeceğiz.”

Düzenlenen toplantıda söz alan İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan şunları dile getirdi:

“BİZLERİ ARAMAKTAN ÇEKİNMEYİN. SİZLERDEN RİCAM BİZLERİN GÖZÜ KULAĞI OLMANIZ, BİZE YARDIMCI OLMANIZ”

“Son zamanlarda ve kış döneminde ilçemizde hırsızlık olaylarında bir artış söz konusu oldu. Özellikle kablo hırsızlığı artmış durumda. Geçtiğimiz günlerde de hayvan hırsızlığı gündeme gelmişti. Her köy ziyaretimizde de tekrar tekrar söylüyoruz ama yine dile getirmekte fayda var; şüpheli şahıslar ve şüpheli araçlar gözümüze çarptığı zaman bunların kontrolünü yapmak lazım. Köylerimizde bulunan güvenlik kameralarımız elbette bizlere yardımcı oluyor fakat bakkallarda bulunan, lokantalarda bulunan, kahvehaneler bulunan vatandaşlarımız da bu konuda dikkatli olursa bizlere büyük oranda yardımcı olmuş olacaktır. Şüpheli bir durum olduğunu düşündüğünüz zaman bizleri aramaktan çekinmeyin. Sizlerden ricam bizlerin gözü kulağı olmanız, bize yardımcı olmanız.

İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Murat Kızıltan konuşmasına şöyle devam etti:

“ANLIK BİR İHBAR BİZE IŞIK TUTACAK VE OLAYI AYDINLATMAK İÇİN İHBARIN BİZLERE BÜYÜK KATKISI OLACAKTIR”

“Hırsızlık olaylarıyla bağlantılı olarak telefon dolandırıcılığı olayları da zaman zaman ilçemizde yaşanmakta. Kahvehanelerde otururken, sohbet ederken bu konuları sürekli gündemde tutarsak daha az vatandaşımız mağdur olur diye düşünüyorum.  Malum bölgemiz coğrafi anlamda çok geniş bir yere sahip. Birçok ile, ilçeye ve mahalleye komşuyuz. Göçmen kaçakçılığı olaylarının da görüldüğü bölgemizde bu kadar geniş bir alana sahipken siz muhtarlarımızdan bizlere destek olmanızı ve tedbirli davranarak bizlerle sürekli iletişim halinde olmanızı istiyoruz.  Anlık bir ihbar bize ışık tutacak ve olayı aydınlatmak için ihbarın bizlere büyük katkısı olacaktır. Bu konuda sizlerin desteğini ve yardımını bekliyoruz.”

Kaymakam Karahan toplantıda aynı zamanda şu konuya da değindi:

“VATANDAŞIMIZIN GİYECEK, YİYECEK VE İÇECEK, BARINMA, SAĞLIK VB. GİBİ SOSYAL HER TÜRLÜ İHTİYACINI KARŞILAMAYA HAZIRIZ”

“Malum kış aylarındayız ve herhangi bir vatandaşımızın giyecek, yiyecek ve içecek, barınma, sağlık vb. gibi sosyal her türlü ihtiyacını karşılamaya hazırız. Yardım ettiğimiz ve yardım etmekte olduğumuz vatandaşlarımız mevcut. Yine böyle bir durum söz konusu olursa eğer bizlere haber vermeniz yeterli olacaktır. Bu konuyu da bir kez daha hatırlatmakta ve duyarlı olmakta fayda var.”

MUHTARLAR MAHALLELERDE BULUNAN GÜVENLİK KAMERALARINI DİLE GETİRDİ

Toplantıda söz alan muhtarlar bulundukları mahalleler hakkında yaşanan sorunları ve yaşanan gelişmeleri Kaymakam Erkan Karahan’a iletti. Söz alan muhtarlar genellikle mahallelerde bulunan güvenlik kameralarını ve kar yağışı sonrasında yaşanan elektrik kesintisini dile getirildi.

MUHTAR TAŞDELEN, ELEKTİRİK TRAFOLARININ BİRER YEDEK ANAHTARIN MUHTARLARA VERİLMESİNİ TALEP ETTİ

Toplantıda söz alan Yörücek Mahallesi muhtarı Saim Taşdelen köylerde bulunan elektrik trafolarının kilitli olmasına dikkat çekti. Muhtar Saim Taşdelen, yakın zamanda yaşanan bir olay esnasında belirli yerdeki elektrik akımını kesmek istediklerini fakat trafonun kilidini açamadıklarını söyledi. Muhtar Taşdelen, bu durama bir çözüm olarak da muhtarlara birer yedek anahtar verilmesini talep etti.

“12 KÖYÜMÜZDE DAHA GÜVENLİK KAMERASI TAKMAYI HEDEFLİYORUZ”

Güvenlik kameraları hakkında da bilgiler veren Kaymakam Karahan: “İl bazında yaptığımız görüşmeler sırasında ilçemizde bulunan 12 köye daha güvenlik kamerası takılmasının uygun olacağını öncelikli olarak dile getirdik. 2019 yılında 12 köyümüzde daha güvenlik kamerası takmayı hedefliyoruz” dedi.

Ziraat Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda muhtarlar ile bir arya gelen İlçe Kaymakamı Erkan Karahan sözlerini şöyle tamamladı:

“TELEFONLARIMIZ HER DAİM HİZMETE AÇIK. BİZLERE HER ZAMAN ULAŞABİLİRSİNİZ”

“Siz muhtarlarımız ile herhangi bir problem olduğu zaman toplantı zamanını beklemeden her zaman bizlerle görüşebilir. Telefonlarımız her daim hizmete açık. Bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Vatandaşlarımızın derdine derman olmaya çalışıyoruz. Makamda bulunduğumuz süre zarfında ilçemize en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte diğer kurum müdürlerimizde her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya ve sizler için hizmet vermeye devam edecek. Toplantıya katılımınız ve yoğun kar yağışında vatandaşlarımıza ve ekiplerimize yardımcı olduğunuz için siz muhtarlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinize görevlerinde iyi çalışmalar diliyorum.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top