KAYMAKAM KARAHAN: “TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HALK SAĞLIĞI HAFTASINI KUTLUYORUM”

273 okunma

Halk Sağlığı Haftası kapsamında Malkara İlçe Sağlık Müdürlüğü konu hakkından bilgilendirmelerde bulunmak için Kaymakam Erkan Karahan’a ziyarette bulundu.

3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftasının amacının; halk sağlığının ve koruyu ve sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları daha görünür kılmak olduğu vurgulandı.

Hükümet Konağı Kaymakamlık odasında gerçekleştirilen ziyarete İlçe Sağlık Müdürlüğüne vekâlet eden Malkara Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Onur Durgun ve ilçede görev yapan ebe ve hemşire sağlık personeli bünyesinde görev yapmakta olan; Nurten Göztepe, Aynil Deveci Efe, Aynur Durgun ve Fatma Arabacı katıldı.

Halk Sağlığı Haftasının öneminden bahseden ve çeşitli bilgiler veren Başhekim Onur Durgun şunları söyledi:  “ Sağlık Bakanlığı Genel Müdürlüğü, yurdun en ücra köşelerine kadar ulaşan 100 bine yakın personeliyle vatandaşlarımıza sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Bu kapsamda 202 Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi(KETEM), 177 Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi(ÇEKÜS), 100 Sağlıklı Hayat Merkezi(SHM), 195 Entegre İlçe Hastanesi, 77 Entegre Sağlık Hizmeti Sunan Merkez ve 577 Göçmen Sağlığı Birimi, 3.438 Sağlık Evi bulunmaktadır.”

“PROFESYONEL EKİP RUHU İÇERİSİNDE HİZMET VERMEKTEYİZ”

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün çalışmaları hakkında Kaymakam Karahan’a detaylı bilgiler aktaran Başhekim Durgun konuşmasına şöyle devam etti: “Aile Sağlığı Merkezlerinde(ASM), Toplum Sağlığı Merkezlerinde(TSM), Sağlık Hayat Merkezlerinde(SHM) ve KETEM’lerde çalışan sağlık personelinin yanı sıra çok farklı unvan ve meslek sınıflarından personel ile birlikte profesyonel ekip ruhu içerisinde hizmet vermekteyiz. Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmak, sağlık eğitimleri düzenleyip toplum bilincini arttırarak hastalıkları meydana gelmeden önlemek ve kaliteli yaşam standardını yükseltmek için, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü olarak çalışmalarımızın hiç ara vermeden ve artarak devam etmektedir.”

“TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HALK SAĞLIĞI HAFTASINI KUTLUYORUM”

Halk Sağlığı Haftası kapsamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ilçemiz Kaymakamı Erkan Karahan konu ile ilgili şunları söyledi: “Öncelikle tüm sağlık çalışanlarımızın Halk Sağlığı Haftasını kutluyorum. Halk Sağlığı Birimlerimiz ve Toplum Sağlığı Birimlerimiz vatandaşlarımız ile en çok temasta bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının başında yer alıyor. İlçemizdeki Sağlık Müdürlüğümüz bünyesindeki sağlık kuruluşlarımız kapsamlı bir şekilde koruyucu sağlık hizmetleri vermeye devam ediyor. 7/24 çalışma prensibiyle, 73 kırsal ve 4 merkez olmak üzere tüm nüfusumuza her türlü sağlık hizmetini veriyoruz. Tüm sağlık personelimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top