KAZANDERE’Yİ VURAN HORTUM SONRASI SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ SEFERBER OLDU

244 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, 10 Mayıs Perşembe günü saat 18.00 civarında aniden bastıran sağanak yağış ve devamında oluşan hortumun vurduğu Kazandere Mahallesi için seferber oldu.

8 evin hasar gördüğü hortumda bazı evlerin çatıları uçarken bazı ağaçlarda hortuma dayanamayıp yıkıldı. Hortumun hemen ardından harekete geçen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü gece geç saatlere kadar bölgede çalışma yaptı.

MAHALLE HALKININ ACİL İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

Yıkılan evlerde hasar tespiti yapan ekipler, devrilen ağaçları ve çatı yıkıntılarını ortadan kaldırırken mahalle halkının acil ihtiyaçlarını da temin edip yüzleri güldürdü.

BAŞKAN YARDIMCISI GÜRAL VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Sabah erken saatlerde afetzede mahalle sakinlerine yönelik kahvaltı düzenlenirken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte Kazandere Mahallesi’ni ziyaret etti. Güral vatandaşları dinlerken ihtiyaçlara yönelik bilgi ve talepleri aldı.

BAŞKAN EŞKİNAT: “TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM”

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da hortum sonrası mahalle sakinlerine telefon ile ulaşırken geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Eşkinat bugün gerçekleştirdiği açıklamada; “Hortum maalesef Kazandere Mahallemiz başta olmak üzere birkaç mahallemizde maddi zarara yol açmıştır. Kazandere Mahallemizde 8 ev büyük çapta hasar görmüştür. Can kaybımızın olmaması ve hiçbir vatandaşımızın yaralanmadan hortumu atlatması en büyük tesellimiz. Ekiplerimiz hortumun hemen ardından Kazandere Mahallemize ulaşmış ve vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Erzak ve isteyen vatandaşlarımız için de konaklama imkanlarımızı afetzede vatandaşlarımıza sunduk. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi olarak vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk, her zaman da olacağız. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top