KEŞAN'DA, 'BİNBİR GECE MASALLARI' OYUNU SAHNELENDİ

121 okunma

Edirne'nin Keşan ilçe Belediyesi kültür etkinlikleri çerçevesinde şehre gelen Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından 'Binbir gece masalları' adlı oyun sahnelendi.

Tiyatro, sinema ve televizyon dünyasında yıllarca başarılı işlere imza atan Çiğdem Tunç'un kendi tiyatrosunu kurarak sahneye koyduğu oyun, Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro salonunda halinde sahnelendi. Oyunu Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın eşi Şengül Özcan, Keşan Belediye Meclis Üyesi Cengizhan Aktan, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nasip Çakır ile çok sayıda tiyatrosever izledi.

Eray Yasin Işık'ın yazdığı, Çiğdem Tunç'un yönettiği oyunda Çiğdem Tunç, Ergün Demir, Sema Aras, Deniz Salman ve Alper Çorumluoğlu, Soykan Kişioğlu, Ezgi Küçük, Tunahan Çilingir, Gülben Başer, GökmenGöçbeyli , Derya Yıldız, Savaş Özkartal ve Balca Aydoğdu'nun rol aldığı ve "Simbad", "Alaaddin ve Sihirli Lambası", "Balıkçı ve İfrit", "Ali Baba ve Kırk Haramiler" gibi yıllardır anonim olarak dillendirilen en tanınmış masallardan bir kolaj içeren oyun, izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Oyunda Hükümdar Şehriyar, her gecenin sabahında gelin ettiği kadınlarınboynunu cellatlarına vurdurmaktadır. Sıra vezir-i âzamın büyük kızı Şehrazat’a gelince işler değişir. Akıllı Şehrazat,her gece Şehriyar’a bir masal anlatır ve sabah olduğunda masalıen heyecanlı yerinde keserek canını kurtarır. Bu masallarbinbir gece boyunca sürecek; Şehriyar dinledikçe, gaddar bir hükümdardan sevgi dolu, iyi bir insana dönüşüyor.

Oyunun sonunda konuşan Çiğdem Tunç, kültür ve sanata çok büyük önem veren Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a teşekkür ederek, “Keşanlılar böyle bir belediye başkanına sahip olmaktan dolayı çok şanslılar. Ben sizlerle bizleri buluşturan Sayın Özcan’a teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri bu akşam yalnız bırakmayan tüm Keşanlı tiyatroeverlere de teşekkür ediyorum” dedi. Tunç, daha sonra oyunda sahne alan tüm oyuncularını tek tek izleyicilere tanıttı. Çiğdem Tunç Tiyatrosu Keşanlı tiyatroseverlerden de büyük alkış topladı.(dha)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top