KEŞAN'DA KURTULUŞ BALOSU VE SOKAK KONSERLERİ DÜZENLENDİ

139 okunma

Edirne'nin Keşan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü nedeniyle balo ve sokak konserleri düzenlendi.

Köşk Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ve Keşan FM Program Yapımcısı Arif Güven’in sunumunda gerçekleştirilen balo, Raif Perçin ve saz ekibinin fasıl dinletisi ile başladı. Geceye, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan 4. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, çevre belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, oda ve borsa temsilcileri, daire amirleri ve muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.  

Programda ilk olarak Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İşbilen, CHP Genel Başkan Yardımcıları Orhan Sarıbal, Faik Öztrak, Seyit Torun ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajları okundu. Fasıl dinletisinden sonra Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan bir konuşma yaptı.

Özcan, “Kurtuluş Günümüz kutlu olsun. Bu bayrağın altında hepimiz özgürce işimizi yapalım, çocuğumuzu yetiştirelim, ülkemizi kalkındıralım. Bütün derdimiz bu olsun. Eksiklerimiz var, düzeltecek ve yükseltecek olan bizleriz. Geçmişteki emekler unutulmamalı. Kurtuluş yıldönümümüz kutlu olsun” dedi.

Özcan’ın konuşmasının ardından Keşan Türkü Dostları Derneği Korosu sahne aldı ve sahne sonrası Başkan Özcan koroya çiçek takdim etti. Gece Oya Pınar’ın muhteşem performansı ve kendisine çiçek takdimi ile sürdü. Gecede daha sonra sahneye THM Sanatçısı Ayşe Aslanca çıktı ve birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Aslanca’ya çiçek takdiminden sonra gece THM Sanatçısı Adile Kurt Karatape’nin muhteşem sahnesi ile sona erdi. Özcan tarafından Karatepe’ye de çiçek takdimi yapıldı.

Kurtuluş Caddesi üzerindeki etkinlikte, Keşan Belediyesi’nin desteği ile konser programı yapıldı. Etkinlikte, Grup A20, Grup Aheste ve Baha caddeyi dolduran binlerce kişiye eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Gece havai fişek gösterileriyle renklendi. Gruplara Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Kurtuluş Caddesi esnafları adına Fatma Gürses ve Orhan Koca tarafından çiçek takdim edildi.(dha)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top