KIRIKALİ VE KARAMURAT DA ULAŞ BAŞKAN’A SÖZ VERDİ

191 okunma

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, gerçekleştirdiği Kırıkali ve Karamurat mahalle ziyaretlerinde vatandaşlardan yerel seçimler için tam destek sözü aldı.

Ziyaretlerinde Malkara için hizmetlerini ve projelerini anlatan Ulaş Yurdakul’a Kırıkali ve Karamurat mahalle sakinleri; “Ne istediysek yaptın. Yapılmayan hizmetleri getirdin. Bizim sana vefa borcumuz var”diyerek Ulaş Başkan’ı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra da yeniden Malkara Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini belirttiler.

Her iki mahallede de yoğun bir ilgi ve sevgiyle karşılanan Başkan Ulaş Yurdakul’u gerçekleştirmiş olduğu bu ziyaretlerde deneyimli çalışma arkadaşları, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hülya Ertan, İyi Parti İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçıl ve her iki partiye de gönül verenler yalnız bırakmadı.

BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL’DAN MÜJDE ÜSTÜNE MÜJDE

Doğduğu büyüdüğü, ekmeğini yiyip suyunu içtiği Malkara’ya 2014-2019 yılları arasında beş yıl hizmet etme imkânı verdikleri için mahalle sakinlerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, dört yıl önce göreve geldikleri zaman Kırıkali ve Karamurat yollarını sathi kaplama yol yaptıklarını fakat ağır tonajlı araçlar sebebiyle yolların sathi kaplamayı kaldırmadığından dolayı bozulduğunu ifade etti. Mahalle sakinlerine göreve geldikleri gibi bu yolların beton asfalt yapılacağının müjdesini veren Başkan Ulaş Yurdakul diğer müjde ve projelerinin de Malkara’da çok amaçlı salonu olmayan köyün kalmayacağını, yapılacak olan köy meydanlarının modern ve şık olacağını, vatandaşların tarla yollarını rahatlıkla kullanacağını, köyden mahalle statüsüne dönüşen yerlerdeki gençlerin ve kadınların da Belediye Akademisinden faydalanacağını ve buralarda belirli güzergâhlarda belediye otobüslerinin hizmet vereceğini belirtti.

“EVRENBEY, KARAİDEMİR, İSHAKÇA, KIRIKALİ, KARAMURAT VE YÖRÜK GÜZERGÂHINA BETON ASFALT YAPILACAK”

Bu müjdeleri bir bir mahalle sakinleriyle paylaşan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “İkinci dönemde göreve geldiğimiz gibi Malkara’daki Küçük Sanayi Sitesinin arkasındaki giriş yolunun oradan Yörük Mahallemize kadar 19 km.lik yolu aynı Şahin Mahallemizin güzergâhında olduğu gibi beton asfalt yapacağız. Burasını da beton asfalt yol yaptığımızda Evrenbey, Karaidemir, İshakça, Kırıkali, Karamurat ve Yörük güzergâhının ulaşım sorununu da çözmüş olacağız” dedi.

“HAYVANCILIĞIN MERKEZİ MALKARA VE CANLI HAYVAN BORSASI”

Başkan Ulaş Yurdakul et kombine tesisi ve hayvan borsası hakkında; “Beş yıl önce geldiğimizde Malkara’yı tarım ve hayvancılıkta başkent noktasına taşıyacak sayılı tesislerden bir tanesini Malkara’mıza kazandıracağız dedik. Bugün geldiğimizde et kombine tesisini bitirmiş olarak sizlerin huzurunuzdayız. Trakya’nın en büyük, Türkiye’nin ise ikinci büyük et kombine tesisini Malkara’mıza kazandırdık. 55 dönüm arazi kamulaştırdık. Yeşil alanlarıyla, idari binasıyla, sosyal tesisiyle ve arıtmasıyla 45 dönümde et kombine tesisimizin kurulumunu sağladık. 10 dönümlük yeri boş bıraktık. Bu 10 dönüm alanda yapmak istediğimiz proje hem kombine et tesisi ile hem de Malkara’nın hayvancılığıyla bütünleşecek bir projedir. Bugün Havsa’da ve Keşan’da canlı hayvan pazarı, Edirne’de canlı hayvan borsası var. Bugün Malkara olarak Tekirdağ’da, Trakya’da bu işin en iyisini yapıyorsak bu et kombine tesisinin yanına modern, üreticimizin malını gerçek fiyattan istediği zaman satabilecek bir canlı hayvan pazarına ihtiyaç var. Geçtiğimiz dönem Büyükşehirden aldığımız ilk yatırım kararı et kombine tesisiydi. Bu dönemde de alacağımız ilk yatırım kararı Malkara Canlı Hayvan Pazarı olacak. Üreticilerimizin bugün pazarda yaşadığı darlığı biliyoruz. Hayvan bakarken karşılaştığı maliyetleri, eti ve sütü satarken bu maliyetlerin karşılanmadığını görüyoruz. Bizler yapacağımız canlı hayvan pazarı ile et kombine tesisinin yanında Malkara’yı Trakya’da hayvancılığın marka ve merkez şehri haline getirmek istiyoruz” diyerek bilgiler verdi.

BAŞKAN ÇOK AMAÇLI SALONLAR İÇİN GARANTİ VERDİ

Çok amaçlı salonların önemli bir ihtiyaç olduğunu ifade eden Başkan Ulaş Yurdakul; “Altı mahallemize çok amaçlı salon yapabildik. Düğünlerin, mevlitler, iftarların ve birçok cemiyetin bir arada yapılabilmesi için Malkara’da ihtiyacı olan mahallelerimize çok amaçlı salon yapacağız. Büyük projelerimizin birçoğunu bitirdik. Kısmet olursa bu dönem sizlerin vereceği destekle göreve devam etmemiz halinde Malkara’da çok amaçlı salonu olmayan mahallemizin kalmayacağının garantisini veriyoruz. İhtiyacı olan, çok amaçlı salonu olmayan bütün köylerimize çok amaçlı salonların kurulumunu sağlayacağız” diyerek mahalle sakinleriyle bir müjdesini daha paylaşmış oldu.

“MAHALLELER MODERN VE ŞIK HALE GELECEK”

Başkan Ulaş Yurdakul; “Göreve ilk geldiğimiz zamanı hatırlıyorsunuzdur. Malkara’daki şehir içi yollarının durumunu biliyorsunuz. Malkara alt yapı çalışmasından çıkmış ve yürünecek yol kalmamıştı. 30 Mart günü Malkara halkı Cumhuriyet Halk Partisini tercih etti. 1 Nisan sabahı uyandık ki, Atatürk Bulvarında kaldırımları yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin makineleri Malkara’yı terk etmişti ama işler yarım kalmadı! Hızlı bir şekilde yarım kalan su işini bitirdik. 5 km.ye yakın yağmur suyu hattı yaptık ve üstüne tüm ana yollarımızın yapımını sağladık. Beş yıl önce göreve geldiğimizde hem ana yollarıyla güzel bir şehir vaat etmiştik hem de Malkara’nın çarşısı Malkara’ya yakışmıyor demiştik ve Şehitlik Caddesi, Hürriyet Caddesi, Prestij Caddesi projeleri ile Malkara’ya günümüz şartlarına yakışan bir çarşı inşa ettik. Malkara’nın çarşısının, yollarının beş yıl önceki halleri ile bugünkü hallerini gözünüzün önüne getirin. Köylerimizin en az Şehitlik Caddesi ve Hürriyet Caddesi kadar güzel köy meydanlarına ihtiyacı var. Köylerimizin geleneklerine, kültürlerine ve bu coğrafyaya uygun, çocuk parklarıyla, su görselleriyle yapacağımız köy meydan düzenlemeleriyle köylerimizi de 21. yüzyıla hazır, modern ve şık mahalleler haline getirmek istiyoruz” diyerek mahalle sakinlerini mutlu eden bir diğer müjdesini de bu şekilde vatandaşlara anlattı.

“TARLA YOLLARI RAHATLIKLA KULLANILACAK”

2014-2019 döneminde tarla yolları için önemli çalışmalar yapan ve çiftçilerin tarlalarına kolaylıkla gitmelerini sağlayan Başkan Ulaş Yurdakul;  “Tarla yollarıyla ilgili greyder çalışmalarımız vardı, kiralama ile başka yöntemlerle yapmak istedik ama çok sağlıklı sonuç alamadık. Tarla yolları ile ilgili yeni açacağımız ve şuan faaliyet gösteren çakıl ocaklarımızla, Büyükşehir Belediyemizin aldığı 11 yeni greyderle sizlerin tarla yollarını daha rahat kullanmanızı, havanın hiçbir koşulundan etkilenmeden rahatlıkla tarlanıza girip çıkmanızın teminatını veriyoruz” diyerek ikinci dönemde daha da sağlıklı tarla yol çalışmalarının yapılacağını söyledi.

“KÖYLER DE BELEDİYE AKADEMİSİNDEN FAYDALANACAK”

Malkara’da hemşerilik bilincini geliştirmek, vatandaşların ve çocukların kişisel gelişimlerini sağlamak amacıyla kurdukları Malkara Belediye Akademisi’nde köylerdeki vatandaşlar için de ücretsiz kurslar düzenleneceğini belirten Ulaş Yurdakul; “Üreticilerimize ve gençlerimize yönelik birçok proje hazırladık. Belediye Akademisi gibi bir kurumu Malkara’mıza kazandırdık. 3500 kursiyerimiz Belediye Akademisinden kurs aldı ancak ne yazık ki köylerimiz Belediye Akademisinden pek faydalanamadı. İkinci dönemde köylerimizi belirli bir program içine alarak, gençlerimizin zihinsel gelişimine katkıda bulunulacak kursları ve kadınların da aile ekonomisine katkı sağlayacağı kursları Belediye Akademisinde düzenleyeceğiz. Ulaşım problemini de Malkara Belediyesi olarak bizler üstleneceğiz” diyerek bu güzel uygulamayı da göreve geldikleri gibi faaliyete geçireceklerini aktardı.

“BELEDİYE OTOBÜSLERİ MAHALLELER İÇİN HİZMET VERECEK”

Ulaşım alanında yapılacak yatırımlarla merkez ve kırsal mahalleleri birbirine bağlamaya yönelik olarak bilgiler de veren Başkan Ulaş Yurdakul; “Köylerimizin bir diğer eksiği belediye otobüsleri… İkinci dönemde belirli güzergâhlarda yani Karamurat, Kırıkali, Evrenbey, Karaidemir, İshakça olacak şekilde belediye otobüslerimizin sizlere hizmet vermesini sağlayacağız. Aynı zamanda kombine et tesisine ve OSB’ye giden iki tane yolumuz var. Bunlar eski İstanbul yolu ve diğeri ise Karaidemir ile İshakça’nın arasından OSB’ye giden yol. Onların da hızlı bir şekilde bakım ve onarımını yaparak hem OSB’nin gelişmesi hem de kombine et pazarı ile canlı hayvan pazarına ilginin artması için modern bir yol olarak sizlerin kullanımınıza sunacağız” diyerek toplu ulaşım sistemindeki bu büyük yatırımı da mahalle sakinlerine müjdeledi.

“SPOR VE SPORCU DOSTU KENT”

“İkinci dönemde Belediye Akademisi bünyesinde oluşturacağımız spor kompleksleriyle sizler torununuzu ya da çocuğunuzu Malkara merkezine getirdiğiniz zaman spor akademisine bırakacaksınız. Onlar da eğitmenler gözetiminde spor eğitimlerini yapacaklar. Böylece çocuklarımızı geleceğe fiziksel olarak da sağlık olarak da hazırlamak istiyoruz. Gelecek nesilleri Malkara’da yetiştirip, spor ve sporcu dostu kenti hep birlikte inşa etmeyi istiyoruz” diyen Başkan Ulaş Yurdakul ayrıca mera ıslah projelerini, hayvan içme suyu projelerini ve doğa dostu elektrik santralleri projelerini de mahalle sakinleriyle paylaştı.

“YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN EN BÜYÜK TEMİNATIDIR”

Mahalle sakinlerinin sorularını almadan önce mahalle sakinlerinden izin alıp onlara samimi bir şekilde soru soran Başkan Ulaş Yurdakul; “Beş yıl önce seçim zamanı köyünüze, buraya geldiğimde Trakya’da sayılı et kombine tesislerinden birini yapacağımızı, Malkara çarşısını modern hale getireceğimizi, otogarı ana yola taşıyacağımızı, şehir içi yolları yapacağımızı, altyapı eksikliklerini tamamlayacağımızı, pazar yerini, mera ıslah projelerini, küçükbaş hayvancılığa desteği, sulama projelerini, hayvan içme göletlerini, fitness ve çocuk oyun parkları yapacağımızı o akşam size anlattık. Malkara’ya otuz yıldır her siyasi parti ve aday tarafından bunlar anlatıldı. O akşam bizi dinlediğiniz zamanı iyi hatırlayın. Bunların hepsinin beş yıl içinde gerçekleşeceğine kaçınız inanmıştınız?” diye sorması üzerine; “Hepimiz inanmıştık ve zaten bu yüzden o zaman da oyumuzu sana vermiştik. Şimdi yine güvenimiz tam” cevabını verdiler.

“MALKARA’DA OTUZ YILDIR SÖZ VERİLEN ŞEHİR EFSANELERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜK”

Başkan Ulaş Yurdakul da aldığı bu cevap üzerine açık yüreklilikle; “Bizim bugüne kadar Malkara için yaptıklarımız bundan sonraki yapacaklarımızın en büyük teminatıdır. Malkara’ya gelen her hizmette gerek Kadir Başkanımın, gerek ilçe yöneticisi arkadaşlarımın, gerek meclis üyelerimizin, gerek milletvekillerimizin, gerek her fırsatta, her ortamda, her seçimde bizlerle birlikte olan hemşerilerimizin çok büyük emekleri ve gayretleri var. Bizim bu tarlada, bu topraklarda izimiz var. Bize destek ve güç verin böylece harmanda hep beraber yüzümüz gülsün. Hem Büyükşehir Başkanıma hem de şahsıma hangi partiden olursanız olun destek verin. Malkara’da otuz yıldır söz verilen şehir efsanelerini gerçeğe dönüştürdük. Şimdi bunları perçinleme zamanı. Hep beraber daha iyisini inşa etme zamanı” diyerek herkesin desteğini istedi.

Konuşmasının sonunda güçlü bir alkış alan Başkan Ulaş Yurdakul’a, mahalle sakinleri sonuna kadar destek vereceklerini ve bunun için de söz verdiklerini belirttiler. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top