“KOOPERATİFÇİLİK “ TOPLANTISI YAPILDI

244 okunma

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu’nun katılımıyla “Kooperatifçilik ” konulu toplantı Çorlu Kültür merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Milletvekili Metin Akgün,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu, Kaymakamlar ve kooperatif  başkanları  katıldı. 

Toplantı;  Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yapı Koop. Bşk. Zeki Dobrucalı’nın açılış konuşması ile başladı.

Ardından  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifler Genel Müdürü Arif Sami Seymenoğlu ve Milletvekili  Metin Akgün kooperatifçiliğin önemi ve kazanımları hakkında birer konuşma yaptılar.

Toplantıda konuşan Vali Mehmet Ceylan “ Kooperatiflerin önemine vurgu yaparak kooperatifler ortak ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaç ve istekleri müşterek sahip olunan ve demokratik olarak kontrol edilen bir işletme yoluyla karşılamak üzere gönüllü olarak bir araya gelen  üreticilerin oluşturduğu  teşkilatlardır. Kooperatifler birlikte çalışmak, üretmek ve ülkemize katkıda bulunmak için çok gereklidir. Buna en iyi örnek  Çorlu Koordine Küçük Sanayi Sitesi Yapı  Kooperatifidir.  Bu kooperatifin yenilebilir enerji kooperatifi kurma çalışmalarını da desteklediğimiz için bu toplantıyı düzenledik .“dedi.

 Toplantı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünden Dr. Hayatı Başaran, Gözde Ayanoğlu ve Ayşen Çatak tarafından gerçekleştirilen “ Kooperatifçilik ve Yenilebilir Enerji “ sunumu ve katılımcılara plaket verilmesi ile sona erdi. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top