KÖY OKULLARINA YARDIM PROJESİ ÖDÜL GETİRDİ

159 okunma

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde oturan Buse Ünal'ın köy okulları ve öğrencilerine yardımı amaçlayan '81 İl'e dokun' projesi, Bilgi Üniversitesi Genç Sosyal Girişimci ödüllerinde birinciliği kazandı.

 

Lüleburgaz ilçesinde oturan Buse Ünal'ın başlattığı ve köy okulları ile öğrencilerine yardımı hedefleyen projesiyle Bilgi Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen Genç Sosyal Girişimci ödüllerine başvurdu. Önce ilk 20'ye giren Ünal'ın sosyal girişimci projesi 4 günlük eğitim ve mülakatların ardından birinci seçildi. Büyük mutluluk yaşadığını ifade eden Buse Ünal, "Bilgi Üniversitesi’nin düzenlediği Sosyal Girişimcilik Ödüllerine başvurdum. Daha fazla kişiye daha fazla okula ulaşmak için '81 İl’e Dokun' projemle başvurduğum yarışmada yüzlerce kişi arasından ilk olarak ilk 20 proje arasına girdim. Sonrasında 4 günlük bir eğitim süreci oldu ve 4 günün sonunda mülakatlar yapıldı. Burada da projem, ödül almaya hak kazanan 10 proje arasında alanında birinci seçildi. Büyük mutluluk içerisindeyim” dedi.

“81 İl'e dokun” projesiyle şu ana kadar sadece sosyal medya aracılığı ile 2 bin 100 öğrenciye, 90 okula ve 54 ile ulaştıklarını belirten Ünsal şunları söyledi:

"Mayıs 2017’den beri sürdürdüğümüz projeyi şimdi alacağımız ödül ile bu sistemi hayata geçirmek için harcayacağız. Yardıma ihtiyacı olan ve sırada bekleyen birçok okul var. Bize her gün yeni talepler geliyor. Umarım yeni sistemimiz ile bu talepleri karşılarız ve birçok öğrencinin ihtiyacını karşılarız" dedi. Türkiye’nin tüm köy okullarına öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda kırtasiye malzemesi, kitap, spor malzemesi, kışlık eşyalar gibi yardımlar gönderdiklerini belirten Ünsal, proje başladığından beri birçok okula kütüphane kurulmasına destek olduklarını da sözlerine ekledi.(dha)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top