KÖY PAZARI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

1609 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından kırsal turizmi canlandırma amacıyla başlatılan köy pazarı projesi her geçen gün daha da ilgi görüyor.

 

 

 

Köy pazarı projesi kapsamında mahalle sakinleri hazırlamış oldukları organik ve doğal ürünleri satışa sunuyor.

Malkara’nın Sarıpolat Mahallesinde kurulan köy pazarı Malkara’nın yanı sıra çevre il ve ilçelerden de talep görüyor. Köy pazarı projesi kapsamında mahalle sakinleri bahçelerinde yetiştirmiş oldukları sebzeleri, yaptıkları köy ürünlerini satışa sundular. Mahalle sakinleri pazarda baklagil, reçel, sebze ve meyve, ekmek, peynir ve daha bir çok ürünü satışa sunuyor.

Sarıpolat Mahallesi, köy pazarı ve daha birçok konuda bilgiler veren Sarıpolat Yardımlaşma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mehmet Özçetin, “Sarıpolat Yardımlaşma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği olarak mahallemizi kalkındırma amacıyla projeler hazırlıyoruz. Yapmış olduğumuz keklik salma projesi var, adaçayı ve kızılcık ekme projelerimiz var. Mahalle sakinlerini bir araya getirmek amacıyla Sarıpolatlılar günü yapıyoruz.” dedi.

Köy pazarının genişlemesi ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi adına üretim odası ihtiyaçları olduğunu ifade eden Özçetin, “Köy pazarı projesini daha da geliştirmek istiyoruz. Fakat bunun için üretim odasına ihtiyacımız var. Üretim Odası ihtiyacımızı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul ile paylaştık. Ulaş Başkan üretim odasının faaliyete geçmesi için çalışmaların hızlanacağını belirtti. Üretim odası ile mahallemizde ki kadınlarımız, bizler üreteceğiz ve İstanbul, Keşan, Edirne gibi çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlara daha geniş bir çeşit yelpazesi sunabileceğiz.” ifadelerini kullandı.

Mahalleyi ve köy pazarının tanıtımı için yapılan etkinliklerle ilgili bilgiler veren Sarıpolat Yardımlaşma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mehmet Özçetin, “Derneğimiz kurulalı çok olmadı fakat emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Mahallemizi ve ürünleri tanıtmak amacıyla EMİT Fuarında gitmiştik. Bunun devamında yazılı ve görsel basında haberlerimiz çıktı. Yaptığımız etkinlikleri daha çok sosyal medya ve belediyelerden yapılan anonslar ile duyuruyoruz.” dedi.

Sarıpolat Yardımlaşma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği yönetim kurulunda Başkan Mehmet Özçetin ve Yönetim Kurulu Mehmet Şenol, Ayşe Özkan, Bülent Civan ve İhsan Alkol yer alıyor. (Serdar İşcan-Alper Eral)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top